Dávajú z mála, radostne a ochotne.

Charlesa kvôli problémom v rodine vychovávali starí rodičia. V klasických Iraq prízemných príbytkoch spolu bývajú s ľuďmi i domáce zvieratáako kravy, kozy či sliepky. Charlesova starká našu dobrovoľníčku srdečne privítala v jednom takomto príbytku. Na veľké prekvapenie jej darovala kohúta. Ťažko pochopiť, ale takáto je pohostinnosť miestnych ľudí. Dávajú z malá radostne a ochotne, či ide o návštevu alebo zbierky v kostole.

Vďaka podpore zo Slovenska môže Charles študovať na strednej škole Yedidia. Riaditeľ Paulo mu tiež umožnil bývať v areáli školy. Preto bol Charles naším dobrovoľníčkam zvyčajne na blízku, keď niečo potrebovali. Bol im veľkou pomocou. Na mieste, kde študenti zvykli jedávať si vybudoval malý kurník a staral sa o "mini kuraciu farmu". Bol tiež predsedom školského parlamentu a lídrom miestnej skupinky. Myslel dokonca aj na to, že vlajku, ktorá počas školských dní viala na žrdi pred školou, je dobré počas prázdnin oprať.

Deti Afriky
Chýba ešte 975,47 €

Deti Afriky

Deti Afriky SK

Potrebujeme Vašu pomoc pri zakúpení postelí a nábytku pre internát strednej školy Yedidia v Tanzánii, ktorý bude zriadený pre dievčatá a študentov so zdravotným postihnutím z chudobných rodín.

Mladí ľudia ako Charles sú nádejou pre budúcnosť Tanzánie.

Ďakujeme, že ako naši podporovatelia sa stávate súčasťou tohto príbehu.