Výnimočný benefičný koncert, ktorý pripravuje agentúra Pohoda Festival v spolupráci s neziskovou organizáciou Depaul Slovensko, sa uskutoční 6.12.2015 v nízkoprahovej nocľahárni sv. Vincenta de Paul (pri bratislavskom letisku).

Už po druhý krát bude Doma dobre.

Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova
Chýba ešte 8 489,32 €

Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova

Depaul Slovensko

Ľudia, ktorí skončia na ulici, sú odkázaní sami na seba. Nie je to len samota, opustenosť a nepohoda, ktorá ich trápi. Mnohí sú chorí, imobilní, bezvládni… a počasie, ktoré my prežívame ako nepohodu, pre nich znamená ohrozenie života.

6. decembra v nedeľu od 13.00 do 17.30 vystúpia skvelé kapely na výnimočnom benefičnom koncerte Doma dobre v nízkoprahovej nocľahárni sv. Vincenta de Paul

Počas jednotlivých koncertov budete mať možnosť pozrieť si výstavu fotografií, film a tiež zaujímavé diskusie. O bližšom programe Vás budeme priebežne informovať.

Koncert priamo v nocľahárni

Koncert sa uskutoční priamo tam, kde ľudia bez domova trávia čas a kde majú šancu prespať. Časť nocľahárne sa podarilo tento rok zrekonštruovať. Stará časť, v ktorej sa bude konať koncert, nie je príliš vľúdna, pôsobí chladne, ale zachraňuje životy. Aj preto veríme, že návšteva nocľahárne môže mnohým otvoriť oči. Je to príklad toho, aký prístup k službám majú ľudia bez domova, ak sa chcú opäť postaviť na vlastné nohy.


Ako môžete pomôcť?

Počas celého podujatia budeme potrebovať pomoc dobrovoľníkov. Dobrovoľníci budú pomáhať pri sprievodných podujatiach (diskusie) a pri organizácii dopravy. Zároveň budú súčasťou výnimočnej akcie s pridanou hodnotou. V prípade záujmu pomôcť počas prípravy koncertu (6.12.2015), kontaktujte Jakuba Bartoša na adrese:jakub.bartos@depaulslovensko.org. Informácie o presnom čase, či úlohách jednotlivých skupín dobrovoľníkov budú priebežne dopĺňané. Zatiaľ však treba rátať s účasťou od cca 11.00 do 18.00. Prihlasovací formulár nájdete tu.

Pred koncertom sa uskutoční jedno koordinačné stretnutie všetkých dobrovoľne pomáhajúcich.

ĎAKUJEME!

Video o minuloročnom ročníku koncertu: