Keď povieme vitaj, povieme aj prajeme ti veľa šťastia.

Ostal som sám. Všetci sa mi otočili chrbtom. Nikomu som neveril, nie už som nechcel. Jednoducho som to nedokázal. Stačilo. Zrazu všetko prestávalo dávať zmysel, všetci boli proti mne. Možno som za všetko mohol ja sám, áno bol som o tom presvedčený. Prečo ma zrazu prestali mať radi ? Spravil som niekde chybu ? Už si ani nepamätám, kedy som naposledy bol šťastný.

Alex prišiel medzi nás. Alex vitaj.

Naordinujme hru deťom bez lásky
Chýba ešte 2 455,57 €

Naordinujme hru deťom bez lásky

Centrum Slniečko

Deti, ktoré sa stali svedkami násilia, alebo boli obeťou, často nedokážu svoje zážitky komunikovať. Cez kreslenie, stavebnice, či rôzne hry a terapie prerozprávajú svoj príbeh, aby im dospelí rozumeli. Pomôžte Centru Slniečko liečiť detské duše.

Vie mi niekto vlastne povedať s istotou, čo je to šťastie ? Je to len pocit, ktorý vzniká a zase pominie ? Určite už každý z nás niekedy ten pocit zažil. Pre niekoho sú šťastie peniaze, pre iného krásne auto, pre iného zas pekné oblečenie. My si myslíme, že najväčším šťastím je mať niekoho, kto nás má skutočne rád. Niekto, na koho sa môžeme spoľahnúť, niekoho o koho sa môžeme oprieť, zdôveriť sa mu, keď nám je ťažko. Niekto, kto nám vždy pomôže. Áno, šťastie určite existuje, vidíme ho tam niekde v diaľke. Vidíme ho celkom nejasne, ale veríme že existuje. Neveríme tomu len my. Veria tomu aj oni. Musí to byť pravda. Celkom určite. Vravia to všetci.

Volám sa Alex , mám 12 rokov. Budúci týždeň odchádzam z nášho Slniečka. Odchádzam do detského domova. Stále sa nenašla rodina, ku ktorej by som mohol ísť. Je však jasné, že na tomto svete nie som sám a nikdy ani nebudem. Sú tu deti, ktoré na mňa nikdy nezabudnú. Sú tu vychovávatelia, pani vedúca, pán psychológ. A keď nie oni, vždy sa nájde niekto na koho sa budem môcť tešiť, ku komu sa budem môcť vrátiť. Ukázali mi to.

" A my milý Alex, my ti všetci zo srdca ďakujeme. Ďakujeme, že sme mohli spoznať úžasného človeka, ktorý sa nikdy nevzdal. Vždy s láskou v srdci napredoval, dôveroval nám. Ďakujeme, že si nasledoval naše rady. Spravil si nás silnejšími pre ďalšie deti. Ukázal si nám, že naša práca má zmysel. "

Ďakujeme aj Vám milí prispievatelia, aj vďaka vám sme sa spoločne s Alexom postavili na nohy a nadišiel čas, kedy je potrebné posunúť sa ďalej.

Aj vďaka Vám, máme možnosť absolvovať rôzne výlety, ukázať deťom rozličné miesta. Odovzdať im nádej a nahliadnuť do budúcnosti.