Vaše príspevky môžu pomôcť zvýšiť jeho šance na úspech a získanie medzinárodnej ochrany!

Študent Peťo sa v rámci cezhraničného študijného pobytu pobral do Španielska. „Taká možnosť a všetky tie skúsenosti, ktoré v zahraničí získam, to musím využiť" vravel si keď si balil tašku na budúcich pár mesiacov v zahraničí. Neodchádzal zo Slovenska práve v politicky kľudnom období, no počas pár mesiacov, čo Peťo na zahraničnej univerzite študoval a učil sa po španielsky, sa situácia na Slovensku zmenila nepredvídateľným spôsobom.

Peťova rodina zrazu bola v ohrození pred novým slovenským režimom, kde čo už len domnelá politická opozícia nemá žiadne miesto a je trestaná odňatím slobody v tvrdých väzenských podmienkach. Peťo vedel, že doma je zle, jeho rodina bola kvôli tatkovej práci spojená s nechcenou opozíciou. Musel jednať rýchlo a obetovať veľa. Peťo sa už rozhodol. Teraz v Španielsku číta španielske knihy, študuje španielčinu s "domácimi" a ponoril sa do španielskej kultúry, koľkokrát sa v nej už vyzná lepšie ako domáci.

Dajme šancu utečencom
Chýba ešte 5 278,46 €

Dajme šancu utečencom

Liga za ľudské práva

Pomáhame utečencom, ktorí na Slovensku žiadajú o azyl, ako aj tým, ktorým už bola poskytnutá medzinárodná ochrana. Snažia sa tu žiť, naučiť sa slovenský jazyk, nájsť si prácu, začleniť sa do našej spoločnosti... začiatky sú ťažké a my našim klientom pomáha ich prekonať a viesť plnohodnotný život.

Samozrejme, že Peťo nie je Slovák a nečaká na výsledok azylového konania v Španielsku, ale inak situácia nášho klienta zodpovedá realite. Prípad riešime od samého začiatku a teraz sme sa ocitli v situácii, kedy nám chýbajú prostriedky na preklad dokumentov, ktoré náš klient v svojom rodnom jazyku (podobne svetovom ako je slovenčina, v tomto tiež príbeh zodpovedá realite) do konania prekladá. Podporme ho v jeho prípade, nech môže zostať na Slovensku žiť bezpečný život, ďalej sa venovať štúdiu, mať možnosť slobody prejavu, myslenia a politického presvedčenia, ktoré sú momentálne v jeho rodnej krajine potláčané. Bez toho, aby uspel v azylovom konaní to pôjde ťažko.

Prosím, prispejte nášmu klientovi na preklad dôležitých dokumentov, ktoré mu môžu podstatne pomôcť v azylovom konaní TU, a držte mu palce. Ďakujeme!