"Vždy sa veľmi poteším, keď ťa stretnem na ulici u nás". Časť textu z pesničky skupiny Para by sa celkom pokojne mohla stať našim heslom. Pretože v Krasňanoch v bratislavskej Rači sa skutočne radi ľudia stretávajú a nielen na ulici.

Presvedčiť sme sa o tom mohli práve na koncerte Para s titulom "Plnou PAROu vpred - koncert na podporu Starej jedálne", ktorý sme zorganizovali v sobotu 30.9.2017 priamo na dvore nášho budúceho komunitného a mládežníckeho centra.

Celý tím Starej jedálne sme boli maximálne dojatí a plní vďaky, keď sme videli ako obyvatelia - členovia komunity v Krasňanoch v Rači prišli, tancovali, zabávali a rozprávali sa, ale najmä vyjadrili obrovský kus podpory nášmu projektu.

Mládež (z) ulice
Chýba ešte 2 954,84 €

Mládež (z) ulice

Mládež ulice

Skúste sa na pár chvíľ vrátiť do obdobia svojho detstva a dospievania. Spomeniete si na letné zážitky, čas strávený so spolužiakmi či dôležité rozhodnutia, pred ktorými ste stáli. Isto vo Vašom živote hrali dôležitú rolu rodičia, no možno tu boli aj ďalší dospelí, ktorí vás inšpirovali a posunuli. Učiteľ, tréner, vedúci krúžku či kňaz – človek, ktorý Vám rozumel.

Prvým hudobným hosťom bola domáca kapela Fusion, ktorá je speváckym zborom rovnomenného mládežníckeho klubu. Ten svoje aktivity realizuje na račianskom sídlisku Východné/Rendez.

Všetci sme mali otvorené ústa od nadšenia z ich talentu a radosti, ktorá z ich vystúpenia sršala.

Počas celého koncertu boli k dispozícií tie najlepšie slané aj sladké domáce koláče, nátierky, ktoré nám darovali rodiny z Krasňan. Všetci, ktorí ich ochutnali a rozhodli sa za nich prispieť tak podporili aj týmto spôsobom opravu strechy na Starej jedálni.

Hlavnou hviezdou večera bola legendárna kapela Para – Brutálna zostava, ktorá nás podporila tým, že bez nároku na honorár spravila úžasnú show a tak vyzbierané dobrovoľné príspevky pôjdu rovnako na rekonštrukciu strechy.

Všetky najväčšie hity zazneli na našom dvore pre potešenie malých aj veľkých a atmosféra, ktorá sa celým dvorom niesla sa nedá opísať slovami, bolo treba ju zažiť. Veľmi ťažko sa nám všetkým po koncerte odchádzalo domov, tak fantasticky nám bolo.


Veľká vďaka patrí všetkým dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, ktorí pomohli fyzicky počas príprav alebo priamo na podujatí, rodinám, ktoré prispeli občerstvením, kapelám Fusion a Para – Brutálna zostava za výbornú atmosféru a neopakovateľné momenty, ktoré na koncerte vytvorili a v neposlednom rade všetkým fanúšikom a fanúšičkám Starej jedálne, ktorí prišli, podporili nás a rekonštrukciu budúceho komunitného a mládežníckeho centra, ktoré bude vytvárať bezpečný priestor pre všetky deti a mladých ľudí na zmysluplné trávenie voľného času.

Za fotografie ďakujeme Janke Hrdličkovej, Michaelovi Durczokovi a Mirovi Bartánusovi.

Veľkú časť financií na opravu strechy sa nám už podarilo vyzbierať, ale ešte stále potrebujeme Vašu podporu, aby sme sa škridla ku škridle dopracovali ku krásnej, novej streche, cez ktorú nám nebude do budovy zatekať. Potešíme sa každému Vášmu daru :)

ĎAKUJEME!