Toto leto bolo skutočne plné rôznych aktivít, na ktoré sa tešili deti aj my. Terénne aktivity zostali, sklad sa otváral dva krát týždenne a pri hrách vonku nám pomáhali aj noví dobrovoľníci. Klubové aktivity- angličtina, doučovanie, klubkáč a kluby na 2 mesiace dostali prestávku a my sme vyrazili z Ulity von.

Chata

V polke júla Morka, Aďa, Veve, Nika a Lukáš spolu s 10 deťmi a teenagermi vycestovali na Duchonku, aby strávili 4 dni a 3 noci na chate. Pripravili sme program plný hier, športových aktivít a prekvapení. Jedným z nich bolo veľké putovanie na hrad a hľadanie skrytého pokladu, ktoré pomáhali pripravovať aj staršie deti. Po jednotlivých stanovištiach a získavaní indícii sa každá skupinka dostala na hrad, kde nás čakal poklad ukrytý v truhličke. Mnohí si chválili aj strašidelnú nočnú hru, ktorá bola skutočne skúškou odvahy (: Súčasťou nášho programu bolo aj spoločné varenie a opekačka. Aby všetkého nebolo málo, všetci sme boli bodovaní za udržiavanie poriadku na izbách a pomáhanie pri varení. A v tejto súťaži jednoznačne tromfli decká pracovníkov! Decká bavilo asi najviac kúpanie v jazere, hranie volejbalu, ale aj len tak posedávať, púšťať si hudbu a užívať si atmosféru výletu. Všetci sme si chatu veľmi užili, doteraz na ňu s nostalgiou spomíname a tešíme sa o rok! Za finančnú podporu ďakujeme Magistrátu hlavného mesta Bratislavy, Jurajovi Šťavinovi a všetkým darcom, ktorí nás podporili cez Dobrú Krajinu.

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 2 000 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Žije tu kopec detí a mladých ľudí, ktorí často nemajú kde zmysluplne tráviť voľný čas. Preto je tu už 15 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít a tiež podporu v náročných životných situáciách.

Ihriská

Jednou z najpopulárnejších aktivít tohto leta boli výlety na petržalské ihriská pod vedením Vesny. Ich cieľom bolo spoznať okolie a zároveň rozšíriť diapazón hrových možností. Každý deň sme sa vybrali so skupinkou menších detí (7-12) na iné miesto, či už to bola Jama na Znievskej, ihrisko na Jungmannovej ulici alebo Magio pláž. Dve hodiny sme okupovali preliezky, lezecké siete, hojdačky a hrali rôzne hry. Záujem o tieto výlety bol veľký, takže sme to zopakovali aj ďalší týždeň v auguste.

Hojdačka

Jedna hojdačka sa stala súčasťou aj nášho života na sídlisku Kopčany. Vďaka našim darcom z Golfzone sme kúpili veľkú lanovú hojdačku, ktorú sme umiestnili k malému ihrisku. Deti sa na nej hojdajú každý deň a poriadne vysoko, ako vidno na fotke (:

Šport

Stabilnou športovou aktivitou sa stali utorkové stretnutia na Magio pláži pre decká a mládež 12+ rokov. Každé dopoludnie v utorok sme hrali plážový volejbal až do vyčerpania síl, a keď udreli najväčšie horúčavy, tak sme sa chodili schladiť na Draždiak alebo dať si kofolu.

Pikniky pre mamičky a Veľký sídliskový piknik

Staro-novou aktivitou, ktorá bola toto leto obnovená, boli naše piatkové pikniky pre mamičky s malými deťmi. Nekonali sa každý týždeň, ale za to sa tešili aj priazni nových tvárí. Vždy sme pripravili občerstvenie vo forme limonád, ovocia a pagáčov s nátierkami, pri ktorom sa nám na deke príjemne rozprávalo a hralo.

V sobotu 1. septembra sa uskutočnil Veľký Sídliskový Piknik, na ktorom bola hojná účasť, ktorá nás všetkých potešila a vytvorila príjemnú atmosféru. Prišlo veľa detí a mamičiek, ktoré navarili a napiekli samé dobroty. Vďaka FreeFood sme získali zeleninu, ovocie a pečivo, ktoré sme mohli posunúť rodinám a pripraviť pohostenie. Jediným neprajníkom v tento deň bolo počasie, ale perfektné bolo, že keď sa prihnala búrka, všetci boli nápomocní a stihli sme schovať jedlo, stoly aj seba ešte pred prvou kvapkou. Zostali sme ešte v klube, kde sme sa hrali, rozprávali a hodovali, a takto sa rozlúčili s letom.

Klub

Aby predsalen náš Klub nezapadol prachom, niektoré dni sme trávili aj vnútri. Konkrétne pri aktivitách Umelecké dielničky, ktoré boli zamerané na tvorivú činnosť ako modelovanie, maľovanie, a Malí kuchári, kde mali deti príležitosť vyskúšať navariť celý obed-polievku aj hlavný chod a spoločne sa naobedovať. V neposlednom rade sme v auguste zrealizovali veľké upratovanie klubu a zároveň maľovanie stien. Takže v septembri môžeme opäť rozbehnúť doučovanie, angličtinu aj kluby ako v novom! Tešíme sa na nový školský rok a všetkých, ktorí k nám zavítajú!