Veni Sancte patrí už k tradičným podujatiam Univerzitného pastoračného centra v Bratislave (UPeCe), ktorým zahajujú študenti svoje vysokoškolské povinnosti. Ideálne miesto pre „pátraciu akciu“ Klubu detskej nádeje (KDN) – vysoká koncentrácia mladých ľudí a neformálna atmosféra spoločného stretnutia.

Tohtoročné Veni Sancte sa konalo v stredu 28. septembra 2016 a v rámci prezentácie jednotlivých dobrovoľníckych tímov UPeCe sa predstavilo so svojou ponukou aj KDN-ko. „Prvákom sme rozprávali o pôsobení dobrovoľníkov v nemocnici a o aktivitách, v ktorých sa môžu realizovať. Potešil nás každý záujem z ich radov a nebolo ich málo,“ dodáva Janka Hrúzová, zástupkyňa koordinátora Klubu detskej nádeje.

Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti
Chýba ešte 3 194 €

Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti

Klub detskej nádeje

Pomôžte svojím darom 70 malým pacientom s kardiologickým ochorením. Vďaka vám zažijú atmosféru na letnom tábore a iné pekné zážitky.

Samozrejme pátranie po nových dobrovoľníkoch pokračovalo i po podujatí. Plagát s novým náborovým školením sa totiž dostal na viacero fakúlt či internátov.

Tí, ktorí výzvu prijali sa presne o týždeň stretli práve na spomínanom školení. Dozvedeli sa niečo viac o činnosti KDN, o možnostiach navštevovať jednotlivé oddelenia a tiež si vyskúšali ako sú na tom s návratom do sveta detských hier, ktoré ako dobrovoľníci na nemocničných oddeleniach budú potrebovať. „Školenia sa zúčastnilo viac ako štyridsať nových budúcich dobrovoľníkov, ktorí sa o nás dozvedeli prostredníctvom dobrovoľníckych portálov, akcie Veni Sancte, ale aj plagátov ,ktoré sme distribuovali medzi študentov,“ spomína Janka.

Tešíme sa, že sme opäť o niečo bohatší o entuziazmus a úsmevy v podobe nových dobrovoľníkov, ktorí ho budú vnášať tam, kde je potrebný.

Eva Vašková