V nedeľu 23. augusta popoludní sme organizovali na Trojičnom námestí v Tvrdošíne tekvicové dielne. Návštevníci dielní - rodiny s deťmi, starší i mladší, mali možnosť oboznámiť sa s tým, ako sa dajú zúžitkovať tekvice, cukety a patizóny.

Mnoho ľudí nepozná spôsoby, ako využiť a spracovať tieto zdravé plodiny. V ponuke pre návštevníkov bol teda cuketový koláč, hokkaido polievka, cuketové placky a tekvicová nátierka.

Čerstvé doma vypestované tekvice (klasické, hokkaido, špagetové) bolo možné si tiež zakúpiť na akcii.

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 345,06 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

Okrem toho si deti mohli vytvoriť tekvicové brošničky, bižutériu z tekvicových semiačok, ale aj zahrať si bowling s tekvicou či prejsť prekážkovú dráhu.

Ďakujeme všetkým darcom, ktorí nám pomáhajú.