Nikdy sa predtým nepoznali.. Každá je iná, ale spolu od prvého momentu tvoria jeden silný tím. Často sa cítia ako z inej planéty. Okrem vyčerpania a množstva preliatych sĺz, ich spája nádej, zvláštna blízkosť, súdržnosť a neskutočná sila, o ktorej žiadna z nich nikdy predtým ani netušila. Majú jeden cieľ, ktorý ich spája a spoločne sa plavia na jednej lodi. Každá na chvíľu preberie vedenie. Maminky z onkológie..

Dnes som prišla do našej "obývačky" trocha skôr ako majú začať masáže. Obývačkou nazývame našu socializačnú miestnosť, ktorú sme z peniažkov od darcov vybudovali pre "onkorodičov". Našla som tam dve maminky. Janku a Andrejku. Andrejka bola bledá a mala smutné uplakané oči. Janka mi hneď od dverí hovorí, že ju našla skľúčenú pred operačkou. Jej malý Adamko tam môže stráviť niekoľko hodín. Vzala ju za ruku a odviedla sem. Na kávičku a v kľude sa vyplakať. Podporiť ju, pohladiť jej dušu.. Vtedy som sa vrátila späť o pár rokov a uvedomila som si, aké silné väzby to boli. Až do dnes. Do dnes si s Ľubicou hovoríme, že máme pocit, že sa poznáme od detstva..

..také sú maminky z onkológie..

POMÁHAME S ÚSMEVOM
Chýba ešte 4 860 €

POMÁHAME S ÚSMEVOM

SMILE

Transplantácia kostnej drene je veľmi náročny proces po fyzickej ako aj po psychickej stránke, o to ťažší, keď hlavnú úlohu v ňom hrá dieťa, či mladý človek. Jednou z aktivít projektu POMÁHAME S ÚSMEVOM je aj organizácia celoslovenského stretnutia detí, mladých ľudí s transplantovanou kostnou dreňou a ich súrodencov, aby sme podporili ich návrat do bežných životov po niekoľkomesačnej sociálnej izolácii. Chceme im pomôcť znovuobnoviť ich sebavedomie a dravosť mladosti. Po turbulentnom období vyčariť úsmev na ich tvárach. V roku 2019 sa stretnú už po tretí krát, po Oščadnici a Myjave to tentokrát bude v Ružomberku.Témou bude zdravým pohybom a zdravou výživou rýchlejšie do bežného života. Ďakujeme za všetky Vaše príspevky, ktorými ich spolu posunieme opäť do života.

Minule bolo v našej "obývačke" veselo. Najprv sme odcvičili s maminami jógu s naším Matejom a potom sme ešte posedeli pri kávičke, čokoládke a perníčkoch a podebatovali. Detičky si zatiaľ odbehli do "kina". Hneď vedľa v priestoroch posluchárni im vychovávateľky na veľkom plátne premietali Chipmunkov.. A ak by ste náhodou zabudli, to všetko sa dialo v nemocnici, len kúsok od detskej onkológie..


Pomôžte a podporte nás. Tak veľa toho by sme chceli. Ďakujeme za nich. Za rodičov na "onkoške".