Úžasných päť dní plných zábavy a oddychu sme prežili v Trenčianskych Tepliciach v zariadení Lepšosvetka našej priateľskej organizácie Lepší svet, n. o.

Kúpeľné mestečko s krásnym centrom nám núkalo množstvo príležitostí na prechádzky nielen za pamiatkami, ale absolvovali sme aj turistiku na "Jeleňa". Niektorí si radi oddýchli pri masážach, v kúpeloch alebo len tak pri kávičke v cukrárni. Boli sme v kine na krásnom francúzskom dokumentárnom filme Príbeh lesa, spravili sme si výlet aj do Trenčína na Trenčiansky hrad. Mali sme sa výborne, a preto by sme sa do Trenčianskych Teplíc radi vrátili. Tak o rok :)


Strecha pre Vecičky s Dušou
Chýba ešte 5 450 €

Strecha pre Vecičky s Dušou

Vstúpte

Milý dobrodarca, už dlho pátrame v zastúpení nášho Sherlocka Holmesa (Peťka s Downovým syndrómom) po ľuďoch ako si Ty. Tých, ktorí sa stávajú pre nás anjelmi a pomáhajú nám zvládnuť náročné situácie. Tých, ktorí nás povzbudzujú v práci, v rozvíjaní našich zručnosti. Tých, ktorí sa podelia a povzbudia nás aj finančnými darmi, vďaka ktorým zlepšujeme naše služby. Tých, vďaka ktorým sú dni našich kamarátov s mentálnym postihnutím naplnené. Našli sme Ťa. Ďakujeme :-)

Vnútorné terasky nám ponúkali priestor na stretnutia a hry.

Muzikoterapia je súčasťou našich týždňových aktivít, preto ani na výlete nechýbal akordeón.

Prechádzky do prírody sú balzamom pre dušu a ešte zlepšujú aj našu fyzickú kondíciu.


Naše Márie :) :) :)

Navštívili sme turecké kúpele Hammam, kde sme mohli obdivovať nielen orientálnu architektúru, ale aj vzdušnú krásu brušného tanca.

Promenáda

Z Trenčianskych Teplíc sme si odskočili na Trenčiansky hrad.

Sladkosť, ktorá bola našou povinnou odmenou po celodenných aktivitách. Kúpeľné oblátky. Mňam.