V utorok sme sa rozlúčili s Milanom. Šikovní kolegovia mu totižto vybavili umiestnenie v domove sociálnych službách.

Voľný čas zvykol tráviť kreslením karikatúr, prostredníctvom ktorých zachytával svoj vnútorný svet, spolubývajúcich a občas aj kolegov. Milan je onkologický pacient. V Útulku sv. Lujzy strávil 13 mesiacov. Spolu s ním bojovali proti rakovine aj ďalší ôsmi klienti, väčšina z nich v predterminálnom alebo terminálnom štádiu.

Spomenieme aspoň niektorých. Pani Viera (52 rokov) u nás prespala len jednu noc, následne jej bola vybavená hospitalizácia na onkológii. Po ôsmych dňoch zomrela. Mala pokročilé štádium rakoviny.

Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova
Chýba ešte 8 489,32 €

Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova

Depaul Slovensko

Ľudia, ktorí skončia na ulici, sú odkázaní sami na seba. Nie je to len samota, opustenosť a nepohoda, ktorá ich trápi. Mnohí sú chorí, imobilní, bezvládni… a počasie, ktoré my prežívame ako nepohodu, pre nich znamená ohrozenie života.

Minulý týždeň zomreli ďalší naši klienti, Štefan (56 rokov) na onkológii a Ludevít (65 rokov) v zariadení pre seniorov. Ľudia ako Milan, Viera, Štefan a Ludevít patria do skupiny ľudí bez domova, ktorí sa musia boriť cez množstvo problémov, a k tomu sa ešte snažia bojovať aj s ťažkou chorobou.

Sme veľmi vďační zamestnankyniam Mobilnému hospicu a ADOS Slnečnica, s ktorými naša organizácia spolupracuje 10 rokov pri pomoci chorým ľuďom bez domova, ktoré nám a našim klientom veľmi pomáhali a stále pomáhajú.

Ďakujeme aj Vám za Vašu podporu.Viac Milanových kresieb nájdete na našom Facebooku tu.