Hanka bola donedávna v náročnej situácii. Prežívala zložité obdobie, z ktorého vyplynuli aj psychické ťažkosti. V dôsledku toho si v škole nerozumela s učiteľmi ani so spolužiakmi, zle sa učila, mala veľa vymeškaných hodín.

Leto prežívala v strachu z toho, čo bude v septembri. Jediným východiskom bola zmena školy, čo však, vzhľadom na jej potreby nebolo jednoduché. Nakoniec prestúpila na ZŠ Dubová v Bratislave, ktorá v tomto roku vyhrala Cenu Generácia 3.0.

Zrazu sa všetko zmenilo. „Rána už pre nás nie sú trápením, Hanka sa do školy teší, hovorí, že chodí medzi kamarátov, zlepšili sa jej aj známky. Problémy, ktoré mi nedali spávať zrazu zmizli. Niekedy sa mi zdá, že je to vlastne iba sen," hovorí jej mama.

Generácia 3.0
Chýba ešte 7 791,14 €

Generácia 3.0

Nadácia Pontis

Aj na Slovensku môžeme mať deti, ktoré chodia do školy s radosťou. Pomôžte nám šíriť inovatívne vzdelávacie prístupy, ktoré robia z učenia potešenie a rozvíjajú u detí a mladých ľudí zručnosti, vedomosti a postoje potrebné pre život v 21. storočí. Vďaka vašim darom nebudú len pasívnymi prijímateľmi vedomostí, ale získajú šancu naplno rozvinúť svoj potenciál.

ZŠ Dubová je inkluzívna škola, ktorá uplatňuje individuálny prístup, kladie dôraz rozvoj mäkkých zručností a uprednostňuje tímovú prácu pred klasickým vyučovaním.

Hanka je dôkazom toho, ako sa dieťa môže zmeniť vďaka správnemu prístupu v škole. V Generácii 3.0 sme presvedčení, že všetky deti na Slovensku by mali mať možnosť sa takto vzdelávať. Že žiaci, ktorým sa zo školy nechce domov, nie sú utópia.

Dnes je #GivingTuesday. Ak tomu veríte s nami, podporte nás (nielen) v tento deň. Sme presvedčení, že to nebude obyčajné darovanie peňazí. Deťom darujete šancu na kvalitnejšie vzdelanie a lepšiu budúcnosť. Váš príspevok použijeme na šírenie inovatívnych vzdelávacích prístupov do čo najviac škôl po celom Slovensku.

ĎAKUJEME!