Máte doma prachom zapadnuté hula-hop kruhy, detské knižky alebo staré tablety či smartfóny? Zbavte sa nepotrebných vecí, odľahčite si domácnosť a pošlite dobro ďalej. Mimoškolský klub Budúcnosť INAK otvárame oficiálne už koncom novembra (fanfáry). S pomocou architektov sme od leta prerábali a zdokonaľovali priestory klubu, avšak stále nám chýbajú maličkosti, ktoré by našim mladým účastníkom programu čo najviac spríjemnili chvíle strávené v klube.

Do novembrovej výzvy sa môžete zapojiť do 15. novembra. Veci nám môžete osobne odovzdať u nás v Nadácii Pontis alebo v klube Budúcnosť INAK v Trnave, prípadne ich môžete poslať poštou. Čím všetkým by ste nám mohli pomôcť?

  • Nástenky
  • 5 hula-hop kruhov
  • Šatky na oči
  • Pastelky/Voskovky
  • Vodové/temperové farby
  • Detské knižky (vhodné pre 11 – 12 ročných)
  • Smartfón alebo fotoaparát
  • Kalčeto (stolný futbal)
  • PlayStation
  • Tablety (aj staršie)

Kam veci priniesť alebo zaslať?

Zariaďujeme Budúcnosť INAK
Chýba ešte 4 230,51 €

Zariaďujeme Budúcnosť INAK

Nadácia Pontis - Budúcnosť INAK

Viete, že aj žiak na základnej škole môže pomôcť svojmu regiónu či vyriešiť komunitný problém? Stačí mu dať iba príležitosť. Program Budúcnosť INAK preto prichádza do regiónov a komunít a svoje brány otvára žiakom a žiačkam z rôznych prostredí, aby mohli zažiť svet nepoznaných inovácií a technológií a získať tie správne zručnosti a schopnosti, ktoré ich pripravia na lepšiu budúcnosť. Už na jeseň otvárame pilotné centrum a aj s vašou pomocou budeme môcť deťom zabezpečiť krásne coworkingové priestory. Pretože veríme, že talenty sú všade, no príležitosti nie.

Veci môžete priniesť k nám do Nadácie Pontis, prípadne zaslať poštou na adresu: Zelinárska 2, 821 08 Bratislava. Môžete ich odovzdať aj priamo v klube, ktorý sídli na Základnej škole Maxima Gorkého v Trnave, v poobedných hodinách od 13:30 do 16:00 hod., od pondelka do štvrtka.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať cez email daniela.kellerova@nadaciapontis.sk, alebo na t. č. 0903 437 462 . Ak z uvedených vecí doma nič nemáte, nevadí, budeme vďační aj za zdieľanie našej výzvy!

Kam poputujú vyzbierané veci?

Darované veci budú slúžiť deťom v mimoškolskom klube Budúcnosť INAK, ktorý otvárame v Trnave na ZŠ Maxima Gorkého a ktorý je súčasťou 3-ročného programu Budúcnosť INAK. V klube privítame v prvom roku až 25 účastníkov, vrátane detí, ktorým doma chýbajú príležitosti tvoriť či si spraviť domáce úlohy.

Mladých účastníkov preto v klube čaká podpora od našich koordinátorov a príjemné zázemie, vybavené najnovšími digitálnymi technológiami i oddychovou zónou. A to nie je všetko!

S pomocou mentorov a mentoriek zo známych slovenských firiem budú spoločne pracovať na vlastnom mini startupe, ktorý rieši problém v ich vlastnej komunite, regióne či okolí a zároveň si zdokonaľovať svoje digitálne zručnosti, tvorivosť a podnikavosť – schopnosti, ktoré sú odrazovým mostíkom pre lepšiu budúcnosť.


FOTO: Naša koordinátorka Mirka vo vynovených priestoroch klubu v Trnave