Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka a prispeje im na športové pomôcky. Zmyslom projektu je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali, a tým pomohli hendikepovaným. Princíp je pritom veľmi jednoduchý. V lete bude po piatich turisticky exponovaných miestach na Slovensku putovať špeciálna Birell brána. Počas víkendu mohol každý, kto navštívil obľúbené Slnečné jazerá v Senci, prejsť cez bránu a za neho dal Birell 0,20 € na účet Nezastaviteľných. Za dva dni sa tak vyzbieralo vyše 1540 eur.

Nezastaviteľných prišiel podporiť na Slnečné jazerá, kde bola umiestnená v poradí už štvrtá brána, slovenský hokejový útočník Dávid Buc. „Hendikepovaní to majú v živote ťažké a potrebujú pomôcky, ktoré im ten život uľahčia. Tento projekt je skvelý, pretože plní ľuďom sny," povedal Dávid Buc.

Ambasádorom projektu je slovenský reper, youtuber a stand up komik Bekim Aziri, s ktorým osud zamával a ostal pripútaný na vozík. V sobotu sa stretol v Senci s Nezastaviteľnými. „Cením si ich, pretože chcú žiť naplno, aj keď im život napísal ťažký príbeh, ale ani handicap ich nezastaví. Sú to silní jedinci, ktorí sa nenechajú zlomiť, aktívne žijú a športujú," povedal Bekim.

Nezastaviteľní
Chýba ešte 24 856,5 €

Nezastaviteľní

Nadácia Pontis

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka. Zmyslom projektu Nezastaviteľní je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a tým pomohli hendikepovaným.

Medzi tohtoročnými Nezastaviteľnými je aj Denis Kučera (25) zo Serede, ktorého na vozík pripútala rakovina pred 12 rokmi. Jeho láska k športu však pretrvala. Dva roky sa venuje StreetWorkoutu a kalistenike, teda cvičeniu s vlastnou váhou. Pred rokom urobil video o cvičení, ktoré na americkom webe video neuveriteľných 3 milióny ľudí. Jeho snom je Handbike. Prišiel aj Karol Paliaš (28) z Rimavskej Soboty, ktorý pred 9 rokmi po ťažkej autonehode prišiel o ľavú nohu a nehýbe ani pravou rukou. Rok po tragédií sa však opäť začal venovať športu a prognózy lekárov prekonal asi 10-násobne. Jeho túžbou je opäť sa na svet pozerať z bicykla.

Bicyklovanie rukami

Priamo na evente na Slnečných jazerách si každý mohol vyskúšať najtypickejší šport hendikepovaných - jazdu na handbike. Svoje sily si na trenažéri handbike preveril aj hokejista, ktorý sa poriadne zapotil. „Bolo to dosť ťažké a je vidieť, že hendikepovaní ľudia vedia nie len v živote, ale aj v športe poriadne zabojovať. Už po pár metroch mi tvrdli ruky a skutočne každého obdivujem," priznal slovenský reprezentant Buc.

Projekt, ktorý pomáha

Medzi tohtoročnými Nezastaviteľnými sú ľudia na vozíčku, s vrodenými vadami, ale aj nevidiaci alebo ľudia, ktorí prišli o končatiny v dôsledku úrazu či vážnej choroby. Najčastejším tohtoročným prianím sú handbike a elektrobicykle. Nezastaviteľným ale k pravidelným športovým aktivitám pomôžu aj goalballové lopty, monoski, skibob, športové vozíky na rugby či pingpongový stôl.

Projekt Nezastaviteľní počas štyroch rokov svojej existencie už pomohol 38 hendikepovaným ľuďom na Slovensku a v Českej republike. Vďaka špeciálnym športovým pomôckam v hodnote takmer 135 000 € sa tak mohli vrátiť k aktívnemu štýlu života. V roku 2016 prešlo Birell bránou 100 263 ľudí, v roku 2017 až 190 897 ľudí a v roku 2018 sa odhaduje viac ako 200 000 ľuďmi. „Nezastaviteľní sú dôkazom odhodlania aj ochoty pomáhať. Veď len vlani takmer 200-tisíc ľudí pomohlo Nezastaviteľným získať športové vybavenie za 51 237 €. Svojou aktivitou prispeli k tomu, aby mohli športovať a žiť aktívne aj tí, ktorí musia navyše prekonať aj nejaký hendikep. Dúfam, že tento rok bude záujem ešte väčší," komentuje podporu verejnosti Veronika Hořáková, marketingová manažérka značky Birell.

Birell brána bude už len na poslednom mieste:

Vodné dielo Žilina (pri plážovom ihrisku) - 07. 08. - 08. 08. 2018