Už túto sobotu (4. augusta) budú známy hokejista a youtuber pomáhať hendikepovaným dosiahnuť ich sen vďaka projektu Nezastaviteľní. Na Slnečných jazerách (na pláži blízko železničnej stanice Senec) bude umiestnená špeciálna Birell brána. Za každého, kto cez bránu prejde, dá Birell na účet Nezastaviteľných 0,20 €.

V sobotu o 10.00 hod prejdú cez bránu slovenský hokejový útočník Dávid Buc a ambasádor projektu slovenský reper, youtuber a stand up komik Bekim Aziri.

Priamo na evente na Slnečných jazerách si môže každý spolu s nimi vyskúšať najtypickejší šport hendikepovaných - jazdu na trenažéri handbike. Pripravená bude aj spoločenská hra Olá určenú nevidiacim, pri ktorej musia ľudia rôzne predmety spoznávať iba hmatom.

Nezastaviteľní
Chýba ešte 24 856,5 €

Nezastaviteľní

Nadácia Pontis

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka. Zmyslom projektu Nezastaviteľní je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a tým pomohli hendikepovaným.

Medzi tohtoročnými 21 Nezastaviteľnými sú ľudia na vozíčku, s vrodenými vadami, ale aj nevidiaci alebo ľudia, ktorí prišli o končatiny v dôsledku úrazu či vážnej choroby. Ich snom je vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu a práve preto si vysnívali rôzne športové pomôcky, na ktoré im Birell prispeje.

Na Slnečných jazerách bude aj Denis Kučera (25) zo Serede, ktorého na vozík pripútala rakovina pred 12 rokmi. Jeho láska k športu však pretrvala. Dva roky sa venuje StreetWorkoutu a kalistenike, teda cvičeniu s vlastnou váhou. Pred rokom urobil video o cvičení, ktoré na americkom webe video neuveriteľných 3 milióny ľudí. Jeho snom je Handbike. Príde aj Karol Paliaš (28) z Rimavskej Soboty, ktorý pred 9 rokmi po ťažkej autonehode prišiel o ľavú nohu a nehýbe ani pravou rukou. Rok po tragédií sa však opäť začal venovať športu a prognózy lekárov prekonal asi 10-násobne. Jeho túžbou je opäť sa na svet pozerať z bicykla.

Projekt Nezastaviteľní počas štyroch rokov svojej existencie už pomohol 38 hendikepovaným ľuďom na Slovensku a v Českej republike. Vďaka špeciálnym športovým pomôckam v hodnote takmer 135 000 € sa tak mohli vrátiť k aktívnemu štýlu života.

Návštevníci, turisti a aj vodiči budú môcť na mieste ochutnať nealkoholický Birell.

Radi sa s Vami uvidíme už túto sobotu na Slnečných jazerách (na pláži blízko železničnej stanice Senec).