Už vyše roka pracujeme na projekte nemocnice pre chudobných a pomáhajú nám mnohí podnikatelia a firmy. Veríme, že to spoločne dokážeme. Vladimír Maslák a Ján Košturiak.

V Dobrom pastierovi žijú aj ľudia, ktorí sú starí a chorí. Mnohí z nich si počas života nedokázali našetriť peniaze na zdravotnú opateru, ktorú potrebujú. Aj oni si však zaslúžia dôstojne prežiť poslednú fázu svojho života. Chceli by sme pre nich vybudovať nemocnicu. Budú sa v nej liečiť dlhodobo a ťažko nemocní ľudia z Dobrého pastiera. Sú to ľudia, ktorí nemajú prostriedky na to, aby si zaplatili opatrovateľskú starostlivosť alebo sanatórium s lekárskou službou. Nesnívame sen o vlastnej sláve, nemáme za sebou sponzorov a investorov. Prebiehajú jednania o pozemku a stavebnom povolení, máme pripravený projektu aj partnerov, ktorí nám pomôžu s výstavbou aj s vybavením lôžkami a prístrojmi. Prisľúbil nám pomoc aj špičkový lekár, ktorí sa špecializuje na starých ludí. Povzbudzuje nás, že už máme malú ambulanciu pre lekára a zubára. Predávame výrobky z Dobrého pastiera a pomaly si šetríme na tento projekt. Ďakujeme všetkým, ktorí nás povzbudzujete a pomáhate nám. Aj starí, chorí a chudobní ľudia majú právo na dôstojný život. Pozývame vás všetkých na benefičný koncert Dobrého pastiera dňa 11.8.2018 v Kláštore pod Znievom. Účasť nám už prisľúbila Zuzka Smatanová.

Nemocnica chudobných
Chýba ešte 15 000 €

Nemocnica chudobných

Dobrý pastier

V komunite OZ Dobrý pastier v Kláštore pod Znievom žije vyše 430 ľudí, ktorí sa ocitli na okraji spoločnosti. Sú medzi nimi starí a chorí ľudia bez dostatočných prostriedkov na lekársku a sociálnu starostlivosť, bývalí ľudia bez domova, mladí ľudia z detských domovov aj ľudia, ktorí v minulosti prepadli rôznym závislostiam. Títo ľudia, podľa svojich schopností pracujú v rôznych firmách, ktoré komunita buduje. Niektorí klienti si urobili kurzy opatrovateľstva a pomáhajú tak starším a nemocným. Práca im pomáha nájsť užitočnosť, vrátiť sa do života, ale aj zarobiť peniaze pre seba a na rozvoj komunity - opravy budov a investície do nových projektov. Jedným z najväčších projektov, ktorý pripravujeme je nemocnica, ktorá bude slúžiť týmto ľuďom.