Vieš o tom, že spolu s tebou sa na tvoje narodeniny môžu tešiť napríklad aj ľudia s hendikepom či bez domova, deti v školách alebo organizácie bojujúce za Slovensko bez korupcie? Aj tento rok máš príležitosť urobiť to netradične. Vyzvi svojich priateľov a známych, aby namiesto darčekov spolu s tebou menili Slovensko na lepšiu, vnímavejšiu, transparentnejšiu a vzdelanejšiu krajinu. Stačí si vybrať jeden z vyše 50 projektov na DobraKrajina.sk

Ako sa oslavovalo minulý rok? Inšpiruj sa!

Tvoja výzva však môže mať aj podobu článku. Takto so spravila napríklad aj Evina, ktorá sa nám ozvala až z Kanady. Vybrala si projekt OZ Život bez závislostí, ktorý sa venuje deťom z dysfunkčných rodín.

Dobrá krajina
Chýba ešte 15 627,53 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Janka zas bola príliš nerozhodná a vybrala si rovno 3 projekty. Jej výzva inšpirovala ľudí natoľko, že spolu darovali až 500 eur. Pomáhali na Ukrajine cez Úsmev ako dar, mladým talentovaným rómskym deťom vďaka organizácii Divé mak, ale aj neziskovkám získavať bezplatnú právnu pomoc v programe Advokáti Pro Bono. „Vôbec mi nechýbali klasické darčeky. Ani raz som sa nad tým nepozastavila. Kytice by aj tak už dávno zvädli. Takto mám aspoň pocit, že niečo pretrváva," spomína Janka na zážitok.

Dominika svoje narodeniny venovala práve Dobrej krajine, aby sme mohli ďalej pomáhať slovenským neziskovkám meniť Slovensko. Odvaha jej nechýba, a tak sa rozhodla svoju výzvu rovno natočiť.

Ako na to?

Daj nám vedieť na dobrakrajina@nadaciapontis.sk. Poradíme, pripravíme, spustíme! Ty už len dáš vedieť okoliu, že tento rok chceš na narodeniny namiesto darčekov meniť životy.

Na záver ešte 2 extra inšpiratívne príbehy Lucie a Šimona a Roberta.