Máte novo vysadené stromy, ktoré nerastú, alebo staré jablone a hrušky, ktoré radšej nerežete, aby ste nenarobili viac škody ako úžitku? Lámete si hlavu, ako stromy orezať, aby sa im lepšie darilo a zároveň dostatočne plodili? Alebo ovocné stromy už režete, ale nie ste si istí, či to robíte správne? Príďte sa ku nám poradiť.

Priatelia pripravili sme pre vás bohatú nádielku vrúbľov. Tento rok si môžete vybrať vašu obľúbenú odrodu a doma si ju naštepiť. Veľmi sa potešíme ak prispejete aj svojimi či už overenými klasikami alebo zaujímavosťami z vašich záhrad a sadov. Príďte 22. februára o 17 h ku nám do Sadu u Harušťákov.

Potulných štepárov nebolo kedysi treba, pretože sa v každej rodine našiel niekto, kto štepenie ovládal. Ak to neviete, príďte sa naučiť orezávať a štepiť stromy. Začneme výchovným rezom mladých stromov, ktoré sme sadili na jeseň. Vytvorenie pevného základu korún trvá 5 – 10 rokov a opakuje sa každoročne. Budeme pokračovať vrúbľovaním a rezom dospelých ovocných stromov. Citlivé zmladzovanie, presvetľovanie a rez suchých konárov sa prejaví na ďalšej úrode. Nezabudnite si teplé oblečenie a záhradné nožnice. V piatok začneme teóriou a v sobotu budeme pokračovať v sade.

Radostná práca
Chýba ešte 1 420,31 €

Radostná práca

Radostná práca

Z mesta na kopanice. Sad u Harušťákov začal minulý rok písať svoj príbeh. Od tej doby rastieme, okrem starých odrôd ovocných stromov pribudli aj ovečky. Tento rok nastal čas na spracovanie úrody. Pomôžte nám budovať komunitu, ktorá dostane jedinečné ovocné chute späť na náš stôl.