​Je november. Rok sa pomaly, ale isto chýli k svojmu koncu. Zostávajú nám necelé dva mesiace a my chceme byť na koniec roka pripravení. :-)

Bol to pre nás naozaj búrlivý rok, plný zmien, mnohých starostí, ale aj radostí. Plný vážnych situácií, smútku, kriku, pocitu beznádeje. Na druhej strane, prežili sme veľa šťastných a bláznivých chvíľ, ktoré si už budeme navždy pamätať. Deti ku nám prichádzali a zase odchádzali. Veríme, že sme im dokázali pomôcť zvládnuť a prekonať, pre nich naozaj ťažké až kritické životné obdobie. Obdobie, ktoré je pre ostatných ľudí a často aj pre nás nepredstaviteľným.

Spoločne sme absolvovali mnoho výletov, rôznych aktivít, hier, v ktorých sme využívali prvky arteterapie, muzikoterapie, ergoterapie. V rámci canisterapie sme spoznali úžasných psíkov, ktorí nám boli nápomocnými profesionálmi, plní pochopenia a súcitu. Tiež sme spoločne s našimi deťmi počas roka objavovali modernú koncepciu Snoezelen, novú multisenzorickú metódu, čím sme obohatili paletu možností liečenia chorých dušičiek našich detí. Snoezelen je multifunkčná metóda, ktorá sa realizuje v obzvlášť príjemnom a upravenom prostredí, pomocou svetelných a zvukových prvkov, vôní a hudby, pričom jej cieľom je vyvolanie zmyslových pocitov. V súčasnosti sa snažíme o zariadenie plnohodnotnej miestnosti Snoezelen pre našich klientov, pre naše deti.

Naordinujme hru deťom bez lásky
Chýba ešte 2 455,57 €

Naordinujme hru deťom bez lásky

Centrum Slniečko

Deti, ktoré sa stali svedkami násilia, alebo boli obeťou, často nedokážu svoje zážitky komunikovať. Cez kreslenie, stavebnice, či rôzne hry a terapie prerozprávajú svoj príbeh, aby im dospelí rozumeli. Pomôžte Centru Slniečko liečiť detské duše.

V našich vybudovaných záhonoch sme si vypestovali cibuľku, hrášok, jahody, rajčiny a mrkvu. Dodnes sa tešíme z bohatej úrody bazalky a mäty. Spoločne si po večeroch vychutnávame výborný čaj.

Tiež sme zveľaďovali okolie nášho krízového strediska. Rozširovali sme našu predzáhradku, skrášlili vstup do strediska, vysadili rôzne krásne kvety, vymaľovali všetky izby a v súčasnosti sa snažíme o skalku v priestoroch zadnej záhrady. Všetko sme zvládli aj s pomocou šikovných rúk a odhodlania našich detí. Samozrejme plánov máme ešte neúrekom, niektoré sú väčšie, iné zas menšie, ale veríme, že všetky dokážeme aj vďaka vašej podpore.

Možno sa pýtate, prečo sme zvolili práve túto fotku z letných mesiacov. Je to preto, lebo našou studňou želaní ste práve VY, naši darcovia. Umožňujete realizovať mnohé výlety, rôzne terapie s profesionálnymi externými pracovníkmi a tiež nám pomáhate zveľadiť okolie strediska pre naše deti, aby sa tu cítili útulne a bezpečne.

Ďakujeme, že nám prispievate. Neváhajte kliknúť na "Podporím" každé jedno euro sa ráta.

Srdečné, ďakujeme.

Váš tím Krízového strediska.