Deti s poruchou sluchu budú mať opäť väčšiu šancu, aby sa naučili hovoriť a dokázali sa plnohodnotne zaradiť medzi počujúcu väčšinu. Zdravotné poisťovne začnú už od októbra preplácať načúvacie prístroje sluchovo postihnutým deťom a mladým v oveľa vyššej sume ako tomu bolo doteraz. Ministerstvo zdravotníctva SR o tom presvedčili rodičia z OZ Nepočujúce dieťa spolu s lekármi.

Nesieme Vám dobré správy! Po vyše roku snahy OZ Nepočujúce dieťa a lekárov o zvýšenie úhrady za načúvacie prístroje pre deti prichádza kladná odpoveď od Ministerstva zdravotníctva, ktoré náš návrh schválilo.

Deti do 18 rokov tak od októbra dostanú až 500 € na jeden načúvací prístroj (doteraz to bolo 190 €).
Viac sa dočítate v tomto článku: Deti dostanú až 500 € na jeden načúvací prístroj

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom
Chýba ešte 7 027,86 €

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby s nimi vedeli komunikovať a pomôcť im včas.

Pri tejto príležitosti sme pripravili aj užitočný článok o tom, ako správne nastavovať načúvacie prístroje tak, aby sme si moli byť istí, že s nimi dieťa počuje najlepšie ako sa to dá. Zároveň sme pripravení pomôcť rodičom pri výbere načúvacích prístrojov a ich nastavení v našej Rodičovskej poradni.

Vďaka zvýšeniu úhrady na 500 € si bude môcť kvalitné načúvacie prístroje vhodné pre deti dovoliť každá rodina na Slovensku. Pri správnom nastavení a intervencii v ranom veku to môže znamenať vyššiu šancu pre osvojenie si reči a následne úspešné uplatnenie sa dieťaťa v počujúcej spoločnosti.

Máme obrovskú radosť a veríme, že aj Vy. Nezabudnite tieto správy zdieľať s ostatným, aby sa o nových možnostiach dozvedeli aj oni.

Prajeme Vám krásny deň,

OZ Nepočujúce dieťa