Deti s poruchou sluchu budú mať opäť väčšiu šancu, aby sa naučili hovoriť a dokázali sa plnohodnotne zaradiť medzi počujúcu väčšinu. Zdravotné poisťovne začnú už od októbra preplácať načúvacie prístroje sluchovo postihnutým deťom a mladým v oveľa vyššej sume ako tomu bolo doteraz. Ministerstvo zdravotníctva SR o tom presvedčili rodičia z OZ Nepočujúce dieťa spolu s lekármi.

Nesieme Vám dobré správy! Po vyše roku snahy OZ Nepočujúce dieťa a lekárov o zvýšenie úhrady za načúvacie prístroje pre deti prichádza kladná odpoveď od Ministerstva zdravotníctva, ktoré náš návrh schválilo.

Deti do 18 rokov tak od októbra dostanú až 500 € na jeden načúvací prístroj (doteraz to bolo 190 €).
Viac sa dočítate v tomto článku: Deti dostanú až 500 € na jeden načúvací prístroj

Sprievodca pre rodičov nepočujúcich detí
Chýba ešte 6 825,08 €

Sprievodca pre rodičov nepočujúcich detí

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Ich potenciál sa plne neprejaví. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby im vedeli pomôcť včas.

Pri tejto príležitosti sme pripravili aj užitočný článok o tom, ako správne nastavovať načúvacie prístroje tak, aby sme si moli byť istí, že s nimi dieťa počuje najlepšie ako sa to dá. Zároveň sme pripravení pomôcť rodičom pri výbere načúvacích prístrojov a ich nastavení v našej Rodičovskej poradni.

Vďaka zvýšeniu úhrady na 500 € si bude môcť kvalitné načúvacie prístroje vhodné pre deti dovoliť každá rodina na Slovensku. Pri správnom nastavení a intervencii v ranom veku to môže znamenať vyššiu šancu pre osvojenie si reči a následne úspešné uplatnenie sa dieťaťa v počujúcej spoločnosti.

Máme obrovskú radosť a veríme, že aj Vy. Nezabudnite tieto správy zdieľať s ostatným, aby sa o nových možnostiach dozvedeli aj oni.

Prajeme Vám krásny deň,

OZ Nepočujúce dieťa