Život vo Vstúpte sa nikdy úplne nezastaví, len trochu v lete spomalí. Posledný štvrťrok bol skutočne pestrofarebný. Koncom mája sme sa zúčastnili Malackej šošovice, na prelome mesiacov máj/jún prežili nezabudnuteľný týždeň v Trenčianskych Tepliciach. Pred prázdninami sme stihli ešte zorganizovať Deň krivých zrkadiel (12. 6.) a Malacky bez bariér (21. 6.). A v letných mesiacoch si vychutnávame radosti slnečných dní.

Rekondičný pobyt v Trenčianskych Tepliciach

Strecha pre Vecičky s Dušou
Chýba ešte 5 450 €

Strecha pre Vecičky s Dušou

Vstúpte

Milý dobrodarca, už dlho pátrame v zastúpení nášho Sherlocka Holmesa (Peťka s Downovým syndrómom) po ľuďoch ako si Ty. Tých, ktorí sa stávajú pre nás anjelmi a pomáhajú nám zvládnuť náročné situácie. Tých, ktorí nás povzbudzujú v práci, v rozvíjaní našich zručnosti. Tých, ktorí sa podelia a povzbudia nás aj finančnými darmi, vďaka ktorým zlepšujeme naše služby. Tých, vďaka ktorým sú dni našich kamarátov s mentálnym postihnutím naplnené. Našli sme Ťa. Ďakujeme :-)

Päť dní plných zábavy a oddychu sme prežili 29. 5. - 2. 6. v Trenčianskych Tepliciach v zariadení Lepšosvetka našej priateľskej organizácie Lepší svet, n. o. Kúpelné mestečko s krásnym centrom nám núkalo množstvo príležitostí na prechádzky. Niektorí si radi oddýchli pri masážach, v kúpeloch alebo len tak pri kávičke v cukrárni. Spravili sme si výlet aj do Trenčína na Trenčiansky hrad a vyskúšali, aké to je stať sa na chvíľu rytiermi. Mali sme sa skutočne výborne, a preto by sme sa do Trenčianskych Teplíc radi vrátili.

Šošovicový kolotoč so Vstúpte

27. mája sa uskutočnila Jarná Malacká šošovica, ktorá bola spojená aj s mestským podujatím Deň detí. Na Kláštornom námestí nechýbala ani naša chránená dielňa. V stánku ste mohli ochutnať aj výbornú šošovicovú polievku, ktorú pre nás sponzorsky uvarilo Oliveto. Teší nás, že v predaji boli aj magnetky s logom Malackej šošovice, ktoré vyšli z našej keramickej dielne

Deň krivých zrkadiel s Malým princom

12. júna sa v Malackách na Kláštornom námestí uskutočnilo Deň krivých zrkadiel. Podujatie sme spoluorganizovali spolu s Domom Svitania z Jakubova. Súčasťou podujatia bola prezentácia aktivít našich združení, ale aj tvorivé dielničky, ktorých sa zúčastnili žiaci zo školských klubov. Deň krivých zrkadiel je osvetovou akciou s cieľom zblížiť zdanlivo odlišné svety, pretože ľudia s hendikepom sú rovnako talentovaní, komunikatívni a krásni hoci niekedy na prvý pohľad fyzicky odlišní. Treba však mať srdce (a nielen oči) otvorené a pocítite bezprostrednosť a nepodmienenú lásku, ktorú dokážu rozdávať svojmu okoliu.

Malacky bez bariér už po desiaty raz

21. júna sa už po desiaty raz pod našou taktovkou uskutočnilo hepeningové podujatie pre deti z MŠ a ZŠ Malacky bez bariér. Tentokrát na tému Tradičné remeslá a hry. Do organizácie podujatia sa zapojili žiaci a študenti zo Spojenej školy sv. F. Assiského, Gymnázia 1. mája a ZŠ Jakubov. Deti zaujali najmä hry ako guličky, "blchy", koleso. Všetkým, ktorí prispeli k vydarenému podujatiu zo srdca ďakujeme.

Letné radovánky

Leto je typickým "lenivým" obdobím. Vychutnávame si spomalenie času - pri vode, spracovaním úrody z našej záhradky, dlhými prechádzkami a cvičením v Zámockom parku a výletmi do okolia. Kiež by trvalo aj celoročne :)