Opona sa otvára a prichádzajú prví účinkujúci. Zmyslom je dať seniorom možnosť zažiariť, ukázať, čo dokážu, užiť si svoj potlesk. Aj napriek veku, chorobám, starostiam.

Program Varieté trvá tri dni. Počas prvých dvoch dní zdravotní klauni so seniormi nacvičia hudobné a tanečné čísla. Na tretí deň sa klienti predstavia v záverečnom vystúpení, ktoré má nádych kabaretu. Nechýbajú kostýmy, páperové boa, živá kapela a niekedy dokonca aj kankán.

Takto vyzeral náš program Varieté v zariadení pre seniorov Casa Bratislava. Nechajte na seba dýchnuť atmosféru prostredníctvom krásnych fotografií.

Smiech nepozná vek
Chýba ešte 2 463,99 €

Smiech nepozná vek

ČERVENÝ NOS Clowndoctors

Mnohí si myslia, že klauni sú iba pre deti a zdravotní klauni chodia do nemocníc len za tými najmenšími. Ale nie je to úplná pravda. Zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors už sedem rokov navštevujú aj seniorov v nemocniciach a v zariadeniach pre seniorov. Aj dieťa, aj starší človek sa potrebujú zasmiať, potešiť, zažiť vtipnú situáciu. Zvlášť vo chvíľach, keď im nie je práve najlepšie, prežívajú bolesti, samotu, smútok. Keď ich navštívia klauni, mnohokrát sa deti aj seniori smejú na to istom. Pre deti možno nie je ľudský kontakt taký vzácny ako pre seniorov, lebo ho majú dostatok. Od seniorov si klauni často pýtajú radu. „Veľa vedia, veľa zažili, no už veľmi nemajú možnosť sa o to podeliť,“ myslí si zdravotná klaunka.

Varieté je zážitkom nielen pre účinkujúcich, ale aj pre publikum, ktoré tvoria klienti zariadenia a zdravotnícky personál. Zrazu môžu vidieť svojich známych či susedov z vedľajšej izby v úplne novom svetle. Pozitívne účinky ocenil aj personál.

Prajeme Vám krásne letné dni,

Vaši zdravotní klauni