Nielen v decembri, ale po celý rok ste nás nabíjali dobrom. A za to vám patrí obrovská vďaka. Na začiatku roku 2019 sa cítime plní energie. Čaká nás veru zaujímavý rok. Dobrá krajina bude mať 10 rokov! Ako dopadol ten osmičkový?

Dobrá krajina je o dobrých ľuďoch. Je o ľuďoch, ktorí zasvätili svoj život tomu, aby bola zo Slovenska lepšia, vzdelanejšia, transparentnejšia a vnímavejšia krajina. Títo ľudia stoja za projektami na Dobrej krajine. Je aj o ľuďoch, ktorí každý deň robia malé či veľké dobré skutky a svojou troškou ju tak deň čo deň zlepšujú. A to ste práve vy všetci, ktorí podporujete dobré a zmysluplné projekty. Minulý rok vás bolo presne 3865. Práve vďaka vám Dobrá krajina opäť rástla a s ňou aj organizácie. Spolu sme sa posunuli o krok bližšie k nášmu spoločnému cieľu – lepšiemu Slovensku.

Dobrá krajina
Chýba ešte 15 174,91 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Zopár dobrých čísel

V roku 2018 sme mali na Dobrej krajine dokopy 64 projektov a organizácií. Pomáhajú v rôznych témach – odstraňujú chudobu, zlepšujú život zdravotne znevýhodneným, bojujú proti korupcii, zlepšujú vzdelávanie či budujú silnejšie komunity. Nabili ste ich dobrom celkovo v sume neskutočných 192 944,83 eur. To je o 29% viac ako v roku 2017. Fantastické!

Najviac vám záležalo na pomoci zdravotne znevýhodneným a odstraňovaní chudoby. Ďaleko však nezaostávala ani téma vzdelávanie. Opäť sa zapojili aj firmy, aby sa stali inšpiráciou aj pre svojich zamestnancov. Dary zdvojnásobovala firma ESET aj Greyson. Volkswagen Slovakia sa zas stal partnerom skvelého vianočného taxi. Pozrite si kompletný report tu.

Skutočná zmena sa deje

Vďaka vašej podpore majú pred sebou organizácie náročnú úlohu – opäť meniť Slovensko a posunúť dobro ďalej. Každá to robí ináč a ovplyvňuje inú skupinu ľudí. Vybrali sme pre vás zopár inšpiratívnych príkladov:

  • Včelí kRaj má v pláne rozšíriť vzdelávanie o čmeliaky, motýle a ďalší dôležitý hmyz, o ktorom možno nevieme
  • IPčko zachráni ďalšie tisíce mladých ľudí, ktorí sa ocitli v úzkych a pripraví mobilnú aplikáciu
  • Cesta von pomôže deťom v ranom veku, ale aj Omamám zo začarovaného kruhu chudoby
  • OZ Stará jedáleň dobuduje komunitné centrum
  • NepočujúceDieťa.sk vydá Sprievodcu pre deti s poruchou sluchu, aby sa im dostalo pomoci včas
  • Generácia 3.0 dostane inovatívne vzdelávacie prístupy do škôl, aby sa naše deti naučili čo najviac
  • Združenie občanov miest a obcí Slovenska zas podporí občiansku spoločnosť v obciach, aby Fekišovce neboli štandardom
  • My v Dobrej krajine zase plánujeme rozbehnúť prvý vzdelávací portál pre neziskovky v oblasti fundraisingu, množstvo ďalších vzdelávacích aktivít a konzultácií, a v neposlednom rade kampaň, ktorá vám priblíži svet neziskoviek tak ako nikdy predtým.

Rok 2018 sme si užili aj vďaka spoločným kampaniam. Naše očakávania prekročila zatiaľ najúspešnejšia 24-hodinovka, kde ste pokorili takmer 9000 za jediný deň. Že Tvrďák je dobrá drina sa presvedčilo 43 bežcov za neziskovky. Na #GivingTuesday sme odštartovali kampaň #NabiDobrom, v rámci ktorej ste sa mohli nechať zviezť obľúbenou celebritou v špeciálnom vianočnom taxíku. Prvý krát sme sa zúčastnili aj TEDxTrenčín, kde sme zisťovali ako vyzerá dobrá krajina a nadviazali sme úžasnú spoluprácu s denníkom SME, kde sa dočítate o dobrých neziskovkách.

Ďakujeme, že ste s nami, aj za to, že vás je každým rokom viac a viac. Veríme, že s nami oslávite naše 10. výročie a dobro, ktorým nás neustále nabíjate vás bude sprevádzať celý rok 2019.

Váš Tím DobraKrajina.sk