Za volantom za lepší život. Tento december si za volant za radostnejší život sadne aj Milan „Junior“ Zimnýkoval a Vera Wisterová. Pridaj sa k nim a nabi ich dobrom.

Milí priatelia MOSTu,
zdraví ľudia majú tisíce snov. Tí, ktorí zdraví nie sú, mávajú obvykle len jeden. Súhlasíte? Tak teraz je ten správny čas nabiť Slovensko dobrom a rozdať radosť. Aj naša organizácia sa pripája k vianočnej výzve Nadácie Pontis a možeš našu prácu nabiť dobrom pre ľudí s duševou poruchou, aby neboli sami ale s nami.

Ako na to?
--> Pridaj sa k vianočnej výzve, nabi ju dobrom a jednoducho daruj tu https://www.dobrakrajina.sk/…/proje…/samostatnost-nie-samota

Samostatnosť, nie samota
Chýba ešte 1 437,31 €

Samostatnosť, nie samota

Dss-MOST, n.o.

Ľudia s duševnou poruchou žijú medzi nami a ich počet narastá. Pre niekoho každodennosť, pre iného výzva - nadviazať medziľudský kontakt, cestovať MHD či zmysluplne tráviť voľný čas. Pomôžme ľuďom s duševnými poruchami viesť samostatnejší každodenný život.

Prečo má zmysel nabiť nás dobrom? Hranica duševného zdravia a choroby je veľmi jemná. Predsudky okolo duševných porúch sú veľkou bariérou.

Často nám bránia vidieť, že aj ľudia s duševnou poruchou (schizofréniou, afektívnou poruchou, depresiou...) môžu obohatiť náš život.

Prečo Vás teda oslovujeme? Pretože, pomoc, ktorú poskytujeme našim klientom aj vďaka Vám pri návrate späť do života významne mení kvalitu života klientov a ich blízkych. Mnohé z aktivít nášho programu klientov vyžadujú napr. materiál a špecifické priestory, ale náklady s nimi spojené náš hlavný finančný partner (BSK) a Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny nepovažuje za oprávnené . Rovnaká situácia platí aj pre naše Podporované bývanie, byty v ktorých ubytúvame klientov sú súkromné, musíme platiť trhové nájomné.

VAŠICH 10€ = nám pokryje 2 hodinovú prácu nášho psychológa pre 9 klientov = samostatnosť, nie samota. Vďaka Vašej pomoci podávame ruku ľuďom s duševnou poruchou, aby mohli vyjsť zo svojej samoty. Ďakujeme ♥

--> Alebo sa nechaj zviesť pre dobrú vec :) Nasadni do špeciálneho vianočného taxíka, odvez sa za dar a za volantom možno bude sedieť práve Junior alebo Vera Wisterová.