Svet vnímame inak, ale túžbu víťaziť máme rovnakú. Týmto krédom Špeciálnych olympiád sa riadia aj športovci z OZ Usmej sa na mňa.

Viete, že lyžovanie a iné zimné športy sú aj pre ľudí s intelektuálnym znevýhodnením? V našom OZ dávame príležitosti aj "výnimočným" mladým ľuďom vyskúšať si ich (zjazdové a bežecké lyžovanie, beh na snežniciach) a tiež, aby si zmerali sily na celoslovenskej, ba aj medzinárodnej úrovni medzi seberovnými. Vďaka hnutiu Špeciálnych olympiád Slovensko sa 9 mladých ľudí z OZ Usmej sa na mňa mohlo zapojiť do Zimných národných hier na Štrbskom plese, odkiaľ prišli s množstvom medailí. Ba dokonca naša lyžiarka Katka bola nominovaná reprezentovať Slovensko na Zimných národných hrách SO v Švajčiarsku, odkiaľ si okrem krásnych zážitkov priniesla aj jednu bronzovú medailu v obrovskom slalome a jedno štvrté miesto v slalome. Športovanie zvyšuje sebadôveru a sebaúctu, podporuje fyzickú kondíciu, ale aj samostatnosť. A nehovoriac o krásnych zážitkoch. V hnutí špeciálnych olympiád nie sú porazení. Všetci chcú síce vyhrať, ale ak nemôžu vyhrať dovolíme im aspoň pokúsiť sa o to. A to im, ale aj nám, prináša veľkú radosť.

Usmej sa na mňa
Chýba ešte 2 956,96 €

Usmej sa na mňa

Usmej sa na mňa

Viete si predstaviť, že sa Váš život od narodenia odohráva v úzkom stereotypnom okruhu ľudí - rodič, lekár, terapeut, učiteľ? Zdravotne postihnutí ľudia čelia od útleho detstva sociálnemu vylúčeniu prakticky vo všetkých oblastiach života. Otvorme im spolu zabuchnuté dvere.