Ak chcete niečo zmeniť, potrebujete odvahu, dobrý nápad a plán. Ak chcete dosiahnuť zmenu v slovenskom školstve, potrebujete tých nápadov viac. Iniciatíva Generácia 3.0 najlepšie nápady už rok zbiera, vyhodnocuje a pomáha šíriť naprieč Slovenskom. Ďakujeme, že ste na tejto ceste za lepším vzdelávaním v našej krajine s nami. Ako vyzerala v roku 2017?

Výber dobrého paliva a štart

Generácia 3.0 – spájame sily pre zmenu vo vzdelávaní
Chýba ešte 2 972,69 €

Generácia 3.0 – spájame sily pre zmenu vo vzdelávaní

Nadácia Pontis

Aj na Slovensku môžeme mať deti, ktoré chodia do školy s radosťou. Pomôžte nám šíriť inovatívne vzdelávacie prístupy, ktoré robia z učenia potešenie a rozvíjajú u detí a mladých ľudí zručnosti, vedomosti a postoje potrebné pre život v 21. storočí. Vďaka vašim darom nebudú len pasívnymi prijímateľmi vedomostí, ale získajú šancu naplno rozvinúť svoj potenciál.

Generácii 3.0 dávajú šťavu dobré nápady zdola. Od drobných iniciatív, na ktoré treba len zasvietiť a akcelerovať ich rast, až po už fungujúce prístupy, ktoré si zaslúžia celoslovenské uplatnenie.

Vo februári 2017 sme vyhlásili výzvu, do ktorej sa nám prihlásilo 53 inšpiratívnych projektov študentov i učiteľov, jednotlivcov, rodičov i neziskových organizácií. O bezpečnosť na ceste sa starali odborní garanti, ktorí vybrali 15 z nich, ktoré majú najväčší potenciál na dosiahnutie zmeny v našom vzdelávacom systéme.

Jazda

3. mája sme ocenili prvých troch víťazov – Gymnázium C. S. Lewisa za Program rozvoja charakteru, organizáciu Eduma za projekt Online živá knižnica a organizáciu SOVA za ich doskovú hru ChemPlay. Nezastavujeme, meriame ich výkon a snažíme sa ich rozviesť na celé Slovensko.

Pozrite si, ako tá jazda vyzerala.

Pridávame plyn

Pomôžte nám dotankovať a pokračovať v plynulej jazde aj v roku 2018. A možno i pridať plyn, aby sme boli v cieli rýchlejšie. Podporte ďalšie kilometre Generácie 3.0 a dostaňte spolu s nami Slovensko bližšie ku krajinám, kde vzdelávanie neťahá za kratší koniec.

Dobrá navigácia

Na ceste sa nezaobídeme bez kvalitnej mapy. Priebežne ju budeme aktualizovať.

Plán cesty v roku 2018:

  • 1 km: Vyhlásenie výzvy na nominovanie ďalších nápadov (16. januára).
  • 5 km: Výber najperspektívnejších z nich (21. marca).
  • 10 km: Ocenenie najlepších piatich (3. mája).
  • 50 km: Meranie ich výkonu a akcelerácia (do mája 2019).
  • 150 km: Inšpirácia vodičov - učiteľov a riaditeľov škôl, aby chceli jazdiť s lepším palivom.

Dobre vedieť: Aký má slovenské školstvo defekt.