Ak chcete niečo zmeniť, potrebujete odvahu, dobrý nápad a plán. Ak chcete dosiahnuť zmenu v slovenskom školstve, potrebujete tých nápadov viac. Iniciatíva Generácia 3.0 najlepšie nápady už rok zbiera, vyhodnocuje a pomáha šíriť naprieč Slovenskom. Ďakujeme, že ste na tejto ceste za lepším vzdelávaním v našej krajine s nami. Ako vyzerala v roku 2017?

Výber dobrého paliva a štart

Generácia 3.0 – zmena vo vzdelávaní sa už deje
Chýba už len 3 613,46 €

Generácia 3.0 – zmena vo vzdelávaní sa už deje

Nadácia Pontis

Aj v našej krajine môžu byť deti, ktoré chodia do školy s radosťou. Pridajte sa ku Generácii 3.0 a pomôžte nám mapovať inovatívne prístupy a ľudí, ktorí zlepšujú vzdelávanie na Slovensku. Aj vďaka vašim darom bude www.generacia30.sk užitočným prehľadom pre rodičov, expertov, aj školy.

Generácii 3.0 dávajú šťavu dobré nápady zdola. Od drobných iniciatív, na ktoré treba len zasvietiť a akcelerovať ich rast, až po už fungujúce prístupy, ktoré si zaslúžia celoslovenské uplatnenie.

Vo februári 2017 sme vyhlásili výzvu, do ktorej sa nám prihlásilo 53 inšpiratívnych projektov študentov i učiteľov, jednotlivcov, rodičov i neziskových organizácií. O bezpečnosť na ceste sa starali odborní garanti, ktorí vybrali 15 z nich, ktoré majú najväčší potenciál na dosiahnutie zmeny v našom vzdelávacom systéme.

Jazda

3. mája sme ocenili prvých troch víťazov – Gymnázium C. S. Lewisa za Program rozvoja charakteru, organizáciu Eduma za projekt Online živá knižnica a organizáciu SOVA za ich doskovú hru ChemPlay. Nezastavujeme, meriame ich výkon a snažíme sa ich rozviesť na celé Slovensko.

Pozrite si, ako tá jazda vyzerala.

Pridávame plyn

Pomôžte nám dotankovať a pokračovať v plynulej jazde aj v roku 2018. A možno i pridať plyn, aby sme boli v cieli rýchlejšie. Podporte ďalšie kilometre Generácie 3.0 a dostaňte spolu s nami Slovensko bližšie ku krajinám, kde vzdelávanie neťahá za kratší koniec.

Dobrá navigácia

Na ceste sa nezaobídeme bez kvalitnej mapy. Priebežne ju budeme aktualizovať.

Plán cesty v roku 2018:

  • 1 km: Vyhlásenie výzvy na nominovanie ďalších nápadov (16. januára).
  • 5 km: Výber najperspektívnejších z nich (21. marca).
  • 10 km: Ocenenie najlepších piatich (3. mája).
  • 50 km: Meranie ich výkonu a akcelerácia (do mája 2019).
  • 150 km: Inšpirácia vodičov - učiteľov a riaditeľov škôl, aby chceli jazdiť s lepším palivom.

Dobre vedieť: Aký má slovenské školstvo defekt.