Giving Tuesday je takou jednodňovou oslavou štedrosti. Pretože každý z nás má čo darovať.

Giving Tuesday je globálna iniciatíva, ktorú budujú jednotlivci, rodiny, organizácie, firmy a komunity po celom svete. Milióny ľudí sa v tento deň spoja, aby podporili dobré veci a komunity, v ktorých žijú. Aj aj Vy sa môžete zapojiť, lebo keď môžeme, pomôžme.

Pretože každý z nás má čo darovať. Niekto sa dokáže podeliť o čas, iný zasa poskytnúť materiálnu pomoc. Ďalší zasa prispeje finančne. Aj Ty sa môžeš pridať do klubu priateľov Depaul Slovensko a pomôcť a podporiť ľudí, ako je Jozef.

Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova
Chýba ešte 8 489,32 €

Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova

Depaul Slovensko

Ľudia, ktorí skončia na ulici, sú odkázaní sami na seba. Nie je to len samota, opustenosť a nepohoda, ktorá ich trápi. Mnohí sú chorí, imobilní, bezvládni… a počasie, ktoré my prežívame ako nepohodu, pre nich znamená ohrozenie života.

Jozef má takmer 80 rokov, viac ako 40 rokov žije na ulici. Vyzerá ako deduško z rozprávkovej chalúpky. Pamätám si, ako sme ho prvýkrát stretli, keď si išiel po vodu k „známym" k Dunaju. Odvtedy uplynul necelý rok a za celý ten čas sme od neho nepočuli žiadne frflanie, či nadávanie. Nepozná pákovú batériu na vodu, občiansky preukaz má ešte z čias Československej socialistickej republiky. Aj napriek dlhému času strávenému na ulici rozpráva zrozumiteľne a veľmi často aj vtipne. Stará sa o svoju družku, je galantný, keď niečo riešime, spomenie ju, aby sme na ňu nezabudli. Jozef má červené oči od nie práve najlepšieho riešenia vykurovania v prístrešku, presnejšie z dymu. Momentálne sa snažíme nájsť mu primerané bývanie.

Pomôžte aj Vy ľuďom ako je Jozef. Lebo keď môžem, pomôžem.

Ďakujeme!