28. novembra sa Slovensko prvýkrát pridá k takmer sto krajinám zapojeným do sviatku štedrosti a dobrých skutkov Giving Tuesday. S OZ Nepočujúce Dieťa budeme pri tom! Počas tohto výnimočného dňa vaše dary zdvojnásobí Nadačný fond Telekom. Každé euro tak pomôže dvakrát!

Ako by mi OZ Nepočujúce dieťa pomohlo, keby sa moje dieťa narodilo s poruchou sluchu?

Na Slovensku sa ročne narodí približne 200 detí s poruchou sluchu. 95% týchto detí sa rodí do počujúcich rodín. Tie bez potrebných skúseností zrazu hrajú o čas. Čo stihnú v kritickom období do 3 rokov, posunie ich dieťa do sveta počujúcich, čo nie, nevráti sa späť.

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom
Chýba ešte 7 027,86 €

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby s nimi vedeli komunikovať a pomôcť im včas.

Rodiny potrebujú už v prvých mesiacoch života dieťaťa:

  • určiť správnu diagnózu poruchy sluchu a porozumieť jej špecifikám,
  • obnoviť prístup dieťaťa ku zvukom pomocou načúvacích prístrojov alebo kochleárnych implantátov,
  • nájsť správne rehabilitačné postupy, ktoré dieťaťu pomôžu hravou formou pri rozvoji počutia a reči.

Aby tieto kroky stihli urobiť včas a správne, OZ Nepočujúce Dieťa im poskytuje informácie a poradenstvo na svojom portáli www.NepocujuceDieta.sk, šíri osvetu o poruche sluchu, vytvára priestor na neformálnu výmenu skúseností a stretávanie sa, prepája odborníkov s rodičmi a obhajuje práva detí s poruchou sluchu a ich rodín.

"Nepočujúce deti sú našou srdcovkou. Dlhodobo podporujeme zmenu podmienok a prostredia v spoločnosti, aby mohli rozvíjať svoj potenciál, byť úspešné a šťastné." hovorí Tatiana Švrčková, senior špecialistka spoločenskej zodpovednosti v spoločnosti Telekom, ktorý je našim matchingovým partnerom. Ten vaše dary pre naše OZ zdvojnásobí až do výšky 1000€.

Ako sa môžem zapojiť?

Podporiť aktivity OZ Nepočujúce dieťa môžete, kdekoľvek sa práve nachádzate. Stačí kliknúť na "Podporím" v našom projekte na Dobrej krajine. Takto jednoducho sa z Vás stane náš jednorázový alebo pravidelný darca, vďaka ktorému budú môcť ďalší šťastní rodičia vychovávať šťastné deti so sluchovým hendikepom.

Potešíme sa však, keď sa spoznáme aj osobne 28.11. od 9:00 do 21:00 v nákupnom centre Eurovea Bratislava. Tím pracovníkov a dobrovoľníkov OZ Nepočujúce Dieťa vás veľmi rád a hravo naučí čo-to povedať rukami a sprostredkuje vám svet (zdanlivého) ticha.

Čakajú vás veselé aktivity s posunkami pre malých aj veľkých a tiež možnosť zakúpiť si niektorú z našich aktivít na rozvoj schopností vašich detí. Hrať s posunkami sa budeme v časoch od 10:00 do 13:00 a od 15:00 do 18:00. Počas celého dňa si budete môcť spraviť aj veselé fotografie a príjemne sa zabaviť.

Dar máme aj my pre vás :-)

Pre darcov, ktorí nás podporia priamo na akcii v Eurovea, máme pripravený aj krásny darček - knižku Anjelske pierka, ktorú napísala mama chlapčeka s poruchou sluchu, Ľubka Brigantová. Slovami autorky - táto kniha „bude darom pre tých, ktorí darovali."

Ďakujeme vám a tešíme sa na príjemné stretnutie!