​Záleží Vám na tom, aby politici hovorili pravdu? Demagog.SK ich k tomu chce motivovať. Podporte toto úsilie Vašim príspevkom už dnes, v rámci 24hodinovky - maratónu dobročinnosti.

24-hodinovka je darcovský maratón odohrávajúci sa vo štvrtok 23. augusta. Počas tohto dňa my, organizácie z Dobrej Krajiny, súťažíme o to, kto vyzbiera najviac príspevkov na podporu svojho dobročinného projektu. Tri najúspešnejšie organizácie si rozdelia dokopy sumu 600 EUR (300, 200 a 100) na chod ich projektu na DobraKrajina.sk. Darujte práve dnes a pomôžte nám získať bonus 300 EUR.

Tím Demagog.SK sa každý týždeň venuje výrokom politikov, overuje ich pravdivosť, zaznamenáva a sleduje sľuby politikov. Propagáciou výsledkov našich overení a poukazovaním na nepravdy a zavádzania môžeme spoločne vytvoriť tlak na politikov, aby si dávali pozor na pravdivosť svojich tvrdení, ktoré predostierajú verejnosti. Upozorňovanie na plnenie sľubov môže viesť k vyššiemu dôrazu na opatrnosť pri ich vyslovovaní či k väčšiemu tlaku na ich plnenie.

Vašim darom podporíte činnosť Demagog.SK, pomôžete lepšej propagácii výsledkov overení pravdivosti a teda aj k väčšiemu tlaku na Vašich volených zástupcov. Vaše príspevky a takisto aj prípadný bonus zužitkujeme v podobe vylepšenia webovej stránky Demagog.SK (vizuálne atraktívnejšia stránka zobrazujúca podrobnejšie štatistické informácie o politikoch). Veľmi pekne Vám ďakujeme za Vašu podporu!

V rámci kampane počas 24-hodinovky používame pravdivostné štatistiky politikov za diskusnú sezónu september 2017 - jún 2018. V štatistikách sú zahrnuté overiteľné výroky - pravdy, nepravdy a zavádzania z nami overovaných relácií, ktorých presný zoznam nájdete na www.demagog.sk.

Odhaľujeme nepravdy a zavádzania politikov
Chýba ešte 2 500 €

Odhaľujeme nepravdy a zavádzania politikov

Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť - SGI

Politici vo svojich prejavoch a v diskusiách často operujú s faktami. Každý volič však nemá časové možnosti na overenie toho, či politik hovorí pravdu. Preto sme tu my, aby sme za Vás výroky politikov overili