Ďakujeme za všetku podporu! Po štyroch rokoch sme založili tri záhrady, jednu ďalšiu na jar 2017 máme pred sebou a rozhodli sme sa uchádzať sa o podporu darcov iným spôsobom.

Čo sme robili celý rok?

Na jar 2016 sme spolu so 40 susedmi postavili na nohy (na palety?) Mobilnú záhradu Karpatská. Priestor bol veľmi špecifický – školský dvor Špeciálnej školy na Karpatskej ulici, ktorej riaditeľka chcela zlepšiť tento priestor jeho otvorením pre susedov.

Sezóna ubehla ako voda a v júli sme sa dozvedeli, že škola získala sponzora na rekonštrukciu dvora. Keďže sponzor je výrobcom betónových tvárnic, popri konaní dobra je ich zámerom aj predviesť celú škálu tvárnic, ktoré vyrábajú. A keďže vyrábajú aj betónové veľké kvetináče, naša drevená a premiestniteľná infraštruktúra Mobilnej záhradky Karpatská bude nahradená solídnymi a trvalými kusmi pestovacích boxov.

Mobilné záhrady
Chýba ešte 3 300 €

Mobilné záhrady

Vnútroblok

Premieňame nevyužívané priestory v Bratislave na dočasné susedské záhrady. Prvá záhrada vznikla na Sasinkovej. Druhá vzniká na PIonierskej. Pomôžte nám založiť ďalšiu.

Riaditeľka školy teda v prvý rok svojej funkcie zohnala ľudí, ktorí jej postavili na dvore záhradu (Vnútroblok) a druhý rok zohnala sponzora, aby ten dvor vyzeral tip-top. Klobúk dole a všetky gratulácie a pocty pani Ľubici Jägrovej. Sme veľmi zvedaví, či a ako sa podarí záhradu z tvárnic vyrobiť. Tak či onak, v roku 2017 ju bude mať v správe duo Maťa&Kika z nášho Vnútroblokového záhradného tímu. Ozveme sa na jar 2017 s info o spúšťaní sezóny.

Kde vznikne nová záhrada?

Z Karpatskej sme boxy premiestnili na novovznikajúcu záhradu, z ktorej sa mimoriadne tešíme. Tešíme sa, lebo je na skvelom (!!!) mieste a lebo ju rozbieha akčný ružinovčan, ktorý nás oslovil, aby sme mu s tým pomohli. To aktuálne aj robíme a užívame si, že hlavná tiaha stresov a zodpovednosti je na ramenách niekoho iného.

Nových záhradkárov budeme hľadať na ružinovských Ostredkoch.Už čoskoro. Ak bývate na Ostredkoch a chcete záhradkárčiť alebo (ešte lepšie) byť v organizačnom tíme, neváhajte a píšte na sandra@vnutroblok.sk . Potrebujeme akčných a nadšených ľudí, ktorí radi organizujú, vymýšľajú, budujú a spoznávajú susedov.

Ako s nami ostať v kontakte?

Na konci tohto roka odchádzame z DobraKrajina.sk. Ďakujeme Nadácii Pontis aj za dôveru a všetku pomoc a vám za priazeň a podporu.

Ak chcete, aby vám neušli na jar novinky (prihlasovania záhradkárov na Pioniersku/Karpatskú/Ostredky), prihláste sa do nášho newslettra TU. Alebo nás majte radi na Facebook.com/Vnutroblok.

Pre všetkých našich podorovateľov, ktorí nám tento rok darovali aspoň 10 eur a dočítali sa až sem: máme pre vás vianočný darček! Pošlite nám emailom na sandra@vnutroblok.sk svoju poštovú adresu a pošleme vám tašku, s ktorou bude každému jasné, že jej nositeľ je priateľom mobilných záhrad :)

POZOR! Tašiek je obmedzený počet, neváhajte a ozývajte sa. Kto skôr napíše, ten má tašku.

Ďakujeme za podporu
Sandra a Michal z Vnútrobloku