Tri krajiny - Grécko, Anglicko a Slovensko sa spojili, aby umožnili mladým stretnúť sa, navzájom sa spoznať, budovať nové vzťahy, vytvárať priateľstvá a v neposlednom rade vytvoriť im príležitosť spoznať kultúru svojich rovesníkov.

Tri krajiny - Grécko, Anglicko a Slovensko sa spojili, aby umožnili mladým stretnúť sa, navzájom sa spoznať, budovať nové vzťahy, vytvárať priateľstvá a v neposlednom rade vytvoriť im príležitosť spoznať kultúru svojich rovesníkov. Mládež ulice a YMCA Slovensko spojili sily a tak získali naši mladí z klubu Pohodička možnosť navštíviť v priebehu roka Grécko a organizáciu Emfasis Foundation a Anglicko a organzáciu YMCA North Tyneside. Išlo o projekt mládežníckej výmeny – youth exchange Streetwork Summit, jedinečný projekt spájania rôznych kultúr, krajín, národností ale aj sociálnych prostredí.

AJ VĎAKA PODPORE VÁS, NAŠICH PRIAZNIVCOV, PRIATEĽOV A PODPOROVATEĽOV, MÔŽEME PRIPRAVOVAŤ PODOBNÉ AKTIVITY A DÁVAŤ PRIESTOR DEŤOM A MLADÝM ĽUĎOM NA ROZVOJ.

Mládež (z) ulice
Chýba ešte 2 954,84 €

Mládež (z) ulice

Mládež ulice

Skúste sa na pár chvíľ vrátiť do obdobia svojho detstva a dospievania. Spomeniete si na letné zážitky, čas strávený so spolužiakmi či dôležité rozhodnutia, pred ktorými ste stáli. Isto vo Vašom živote hrali dôležitú rolu rodičia, no možno tu boli aj ďalší dospelí, ktorí vás inšpirovali a posunuli. Učiteľ, tréner, vedúci krúžku či kňaz – človek, ktorý Vám rozumel.

ĎAKUJEME!

V marci hostila Mládež ulice a YMCA Slovensko na týždeň mladých z Grécka a Anglicka. Naša spoločná cesta sa začala opätovným zvítaním sa na letisku. Zakaždým to boli veľmi emotívne zvítania sa, pretože sme si počas projektu vybudovali priateľstvá – o to vlastne celý čas išlo.

V priebehu týždňa sme zažili tanečný workshop s tanečníkom Pablom z El Salvadoru, navštívili nízkoprahové centrum Depaul Slovensko, ktoré sa venuje ľuďom bez domova alebo šli na brunch do Komunitného centra Mareena, ktoré spája domácich z cudzincami z iných krajín.

Ukázali sme im významné pamiatky v Bratislave, gastronómiu a diskutovali o rôznorodých náročných životných situáciách, do ktorých sa mladí ľudia môžu dostať – bezdomovectvo, závislosti, šikana či problém s budovaním vzťahov. Mnohí mladí ľudia z našej veľkej skupiny majú za sebou silné príbehy, o ktoré sa chceli s nami podeliť. Ukázali nám, že ak má človek podporu, chuť a silu ísť ďalej a niekoho na koho sa môže obrátiť, dokáže prekonať aj náročné životné obdobie.

Naša cesta pokračovala na sever Slovenska, do Liptovského Mikuláša, kde sme bývali v nádhernej drevenici a, kde nám robili spoločnosť príjemní hostitelia so psíkom. Naši zahraniční hostia boli nadšení z našich Vysokých Tatier, poprechádzali sa po Štrbskom a Popradskom plese, tešili sa z čerstvo napadaného snehu.

Už tradične hosťujúca krajina, v tomto prípade Mládež ulice sme si pripravili workshopy a diskutovali sme na témy budovania vzťahov, dôvery, spolupráce. Arteterapeutický workshop nám dal možnosť kreatívne vytvárať spoločné dielo, ktoré však šlo do hĺbky a otvorilo vyššie spomínané témy.

Keďže sme boli posledná hosťujúca krajina, spoločne sme si zaspomínali na uplynulý rok a pomaličky sa pripravovali na odchod. Napriek tomu, že naše cesty sa rozišli, zhodli sme sa na tom, že tento projekt bol pre každého z nás veľkým prínosom. Spoločne sme vytvorili základy na ktorom, môže každý jeden z nás v budúcnosti stavať.

ĎAKUJEM ZA VAŠU PRIAZEŇ A PODPORU - BUDEME SA TEŠIŤ AK V NEJ ZOTRVÁTE.

Tím Mládeže ulice