"Prinášame vám príbehy troch našich divých máčikov.Vďaka svojmu talentu sa dostali do našej organizácie a chcú niečo spraviť pre svoju budúcnosť aj vzdelanie. Spoločne im môžme pomôcť dosiahnuť svoje ciele. Stále hľadajú svojich darcov, ktorí by ich finančne podporili a dali im možnosť rozvíjať svoje schopnosti."

Dalibor Cibuľa

Šanca pre talentované rómske deti
Chýba ešte 5 025 €

Šanca pre talentované rómske deti

Divé maky

Veríme, že všetky deti by mali mať prístup k vzdelaniu, pretože práve vedomosti im dávajú možnosť zmeniť svoju budúcnosť.

Dalibor je talentovaný a snaživý mladý muž, ktorého to od detstva ťahá k ľudovej hudbe. Lásku k hudbe v ňom podnietili jeho najbližší, keďže pochádza z muzikantskej rodiny, z Klenovca. Na cimbal ho v 10-tich rokoch začal učiť hrať jeho ujo. Dalibor je členom Folklórneho súboru Vepor a okrem cimbalu, ovláda aj hru na klavíri. Aktuálne študuje na konzervatóriu v Banskej Bystrici a jeho snom je venovať sa hudbe na profesionálnej úrovni. Z tohto dôvodu by veľmi rád v budúcnosti pokračoval v štúdiu na vysokej škole. Napriek snahe rodičov je finančná situácia rodiny problematická a štúdium samotné nákladné.

Dalibor by peniaze od svojho budúceho darcu/darkyne využil hlavne na financovanie cestovných nákladov a internátu. Dalibor je pokorný človek, ktorý sa nebojí tvrdej práce, je odhodlaný pracovať na svojom rozvoji. V škole často navštevuje nulté hodiny, aby mal možnosť trénovať i nad rámec povinností.

Daliborova mentorka natoľko dôveruje jeho schopnostiam, že si ho, spolu s kapelou, zavolala hrať na svadbu. J A rozhodne neľutovala. Podľa jej vlastných slov je Dalibor na svoj vek až prekvapivo profesionálny a má správanie džentlmena.Nikola Halušková

Nikola miluje spev od malička. Keď mala 12 rokov, učiteľ si všimol jej nadanie a začal ju podporovať v tom, aby ho rozvíjala. Hudobná výchova sa stala jej obľúbeným predmetom, počas ktorého sa učila obratnejšie narábať s hlasom. Zúčastnila sa viacerých speváckych súťaží vo Svidníku, na ktorých sa jej dostalo značného uznania zo strany divákov. To jej dodalo silu a motiváciu k tomu, aby svoje spevácke schopnosti rozvíjala aj naďalej.

Nikolkina učiteľka o nej hovorí, že je to šikovný človek s dobrým srdcom, ktorý vždy rád pomôže spolužiakom i učiteľom. Je veľmi snaživá, má v sebe milotu i prirodzenú autoritu. Ostatné deti ju majú radi a je pre nich určitým vzorom.

Nikolkina rodina však nemá dostatok financií na to, aby dcéru naplno podporila v rozvoji jej schopností. Preto hľadá darcu alebo darkyňu, ktorí by boli ochotní pomôcť s financovaním nákladov spojených s návštevou školy a krúžkov. Veríme, že Nika si jednoznačne zaslúži šancu na úspešnú budúcnosť a Vy jej v tom môžete pomôcť.

Nikola Kroščenová

Nika žije spolu s rodičmi a súrodencami v Spišskom Štvrtku. Od mala sa jej páčil futbal, ktorému sa aj aktívne venovala. Neskôr si našla cestu k volejbalu, ktorý často hráva so svojimi kamarátmi. Veľmi rada by sa v ňom zdokonaľovala pod dohľadom skúseného trénera, no zlá finančná situácia rodiny jej to neumožňuje. Medzi jej záľuby patrí aj spev, ktorý jej i v náročnejších životných obdobiach vždy pomohol zlepšiť náladu. Nika si plne uvedomuje, že jedine vzdelanie a aktívny rozvoj jej talentov, sú cestou k úspešnému uplatneniu sa v budúcnosti.

Jej učiteľ o nej hovorí, že je to žiačka s veľkým líderským potenciálom. Veľmi citlivo reaguje na nespravodlivosť, dokáže povedať svoj názor a stáť si za svojim. Je aktívna, snaží sa zapájať aj do mimoškolských aktivít a niekam to dotiahnuť.

Nikolkiní rodičia sú dlhodobo nezamestnaní, no napriek tomu sa snažia dcéru podporiť vo vzdelaní. Prajú si, aby mala lepšie možnosti ako majú oni sami. Napriek značnej snahe im finančná situácia nedovoľuje naplno podporiť jej talent. Preto Nika hľadá svojho darca/darkyňu, ktorí by jej pomohli na ceste za úspechom. Veríme, že sa nájde človek, ktorý jej pomôže splniť si profesijné sny.

Ak sa rozhodnete financovať profesionálny rozvoj Dalibora, Nikolky Haluškovej alebo Niki Kroščenovej budú Vám skutočne vďačný nie len oni, ale aj celá ich rodina a tím Divých makov. Pomôžte naším máčikom uskutočniť ich sny a rozvíjať ich talent!