V rámci Dní pre všetkých (24.-26. júna v Námestove) pripravilo občianske združenie Misia mladých prezentáciu svojej činnosti aj zaujímavé aktivity pre dospelých a deti.

Združenie pomáha rodinám v núdzi z regiónu hornej Oravy zvyšovaním ich sebestačnosti formou darovania hospodárskych zvierat a pomocou so založením ovocných sadov a zeleninových polí.

Od rodín si návštevníci festivalu mohli na mieste kúpiť čerstvú zeleninu a porozprávať sa ich o úspechoch a neúspechoch v pestovaní a predaji zeleniny.

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 235,81 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

Každý, kto si vylosoval lístok s dobrým skutkom (ktorý mal za úlohu splniť), dostal zadarmo výborný bylinkový ľadový čaj s ovocím.

Pre deti boli pripravené tekvicové kolky a pre najmenších tekvicové omaľovánky.

Ďakujeme Vám, že nám pomáhate pomáhať.