V divadle Ticho a spol. má domovskú scénu aj výnimočné zoskupenie Stopy snov. Na jeho čele stojí naša superhrdinka - Maťa Jakubcová. V čom je toto divadlo iné?

Aj ľudia s mentálnym znevýhodnením by mali mať rovnaké príležitosti ako ostatní - vytvoriť si domov, uplatniť sa v práci a budovať si vzťahy. V realite ich však brzdí strach.

Divadlo je miesto, kde sa tohto strachu môžu zbaviť a naučiť sa samostatnosti. Cez divadlo objavujú nové témy, skúšajú prekročiť hranice, pripravujú inscenácie.

Cesta (k) samostatnosti
Chýba ešte 564,64 €

Cesta (k) samostatnosti

Stopy snov

Z krúžku do práce. Od starostlivosti k podpore. Od strachu k tolerancii. Vytvárame priestor pre dospelých ľudí s mentálnym znevýhodnením, aby mali rovnaké príležitosti ako ostatní - vytvoriť si domov, uplatniť sa v práci a budovať si vzťahy.

Divadlo je bezpečný priestor, kde môžeme odkrývať rôzne témy.

Stopy snov majú za sebou už 6 autorských inscenácií a pravidelne sa stretávajú na divadelných skúškach. Aj keď vo videu sme ich zastihli na divadelných prázdninách.

Stopy snov môžete cez DobraKrajina.sk podporiť už od roku 2012. Zatiaľ ste im darovali takmer 4000 eur. Pokračujte, aby mali aj ľudia s hendikepom možnosť venovať sa tomu, čo ich baví a učiť sa väčšej samostatnosti. -->

30 otázok pre Maťu

Hlavná hrdinka: Martina Jakubcová

Superschopnosť: improvizácia

Maťu sme navštívili v divadle Ticho a spol. - domovskej scéne zoskupenia Stopy snov. Boli však divadelné prázdniny, takže na hercov si musíte počkať na predstavenie. Prejdite sa s nami aspoň v zákutiach divadla. Dozviete sa napríklad:

  • ako vyzerá improvizačná etuda,
  • koho mala na plagáte počas strednej,
  • akú najlepšiu radu dostala a od koho,
  • čo je super na jej práci.Podporím