Okrem pravidelných štvrtkových návštev oddelenia transplantácie kostnej drene, ktoré už od augusta minulého roka prebiehajú, sme dnes zahájili daľšiu pravidelnú aktivitu a to masáže s Ivkou.

Ivka Jungová je vyštudovaná lekárka a v tomto roku plánuje ukončiť štúdium čínskej medicíny v Prahe. Jej masáže sú relaxačné, akupresúrne s ozdravným účinkom nielen na pohybový aparát, ale aj na unavenú a ubolenú dušu. V miestnosti sme pomocou len malých lampičiek a ľahkej meditačnej hudby navodili príjemnú atmosféru, kde mohli maminky na chvíľku vypnúť, zabudnúť, oddýchnuť, uvoľniť sa.. Priznám sa, že aj pre mňa to bolo neskutočným zážitkom ich vidieť po hodine vychádzať so širokým úsmevom na tvári.. Niektoré mali pocit že lietajú, niektoré akoby z nich niečo ťažké na chvíľu opadlo... Niektoré mi povedali viac, niektoré sa len usmievali.. Jediné však na čom sa všetky zhodli bolo, že .. áno, toto presne sme potrebovali.. Ďakujeme :)

Ivka mi na záver povedala, že bola aj pre ňu radosť s nimi dnes pracovať a teší sa na ďaľšiu spoluprácu. Nie vždy je aj pre ňu tá spätná väzba od svojich klientov až taká srdečná a výrazná ako pri týchto maminách. Veď predsa je veľký rozdiel medzi bežným človekom, ktorý si príde na masáž z vonka, kde žije poväčšine úplne normálny život, ako rodičom z oddelenia, ktorého dieťa trpí závažným ochorením a prekonáva ťažkú liečbu. Na čo ma tiež Ivka upozornila a to nás samozrejme ani neprekvapilo bolo, že u všetkých maminkách nachádzala problémy presne v rovnakých partiách tela. Sedenie na tvrdých stoličkách vo vykrútenej polohe a s náklonom nad postel dieťatka, zanechalo na spodnej časti chrbta svoje stopy. Ďalšie masáže sú naplánované na 16.3. a 30.3.

POMÁHAME S ÚSMEVOM
Chýba ešte 4 860 €

POMÁHAME S ÚSMEVOM

SMILE

Transplantácia kostnej drene je veľmi náročny proces po fyzickej ako aj po psychickej stránke, o to ťažší, keď hlavnú úlohu v ňom hrá dieťa, či mladý človek. Jednou z aktivít projektu POMÁHAME S ÚSMEVOM je aj organizácia celoslovenského stretnutia detí, mladých ľudí s transplantovanou kostnou dreňou a ich súrodencov, aby sme podporili ich návrat do bežných životov po niekoľkomesačnej sociálnej izolácii. Chceme im pomôcť znovuobnoviť ich sebavedomie a dravosť mladosti. Po turbulentnom období vyčariť úsmev na ich tvárach. V roku 2019 sa stretnú už po tretí krát, po Oščadnici a Myjave to tentokrát bude v Ružomberku.Témou bude zdravým pohybom a zdravou výživou rýchlejšie do bežného života. Ďakujeme za všetky Vaše príspevky, ktorými ich spolu posunieme opäť do života.

Čakám na maminku pred oddelením. Ešte podá jeden liek a uteká..


Pokiaľ arteterapiu, ktorej sa Ivka už od roku 2011 profesionálne venuje a máme v pláne ju do budúcna tiež zaradiť do aktivít nášho projektu pre rodičov, robí tak dobre ako tieto masáže, možem len poznamenať, že sa určite majú mamičky na čo tešiť :)

Aj vy sa môžete zapojit a pomôcť týmto rodičom. Tak veľmi by sme im ešte chceli pridať ďalšie aktivity. Okrem spomínanej arteterapie, tiež sedenia so psychológmi, kultúrne podujatia, odborné semináre. A k tomu jóga a masáž, aby mohla pokračovať ďalej.. Nielen do apríla a nielen pre 3 mamičky týždenne..

Ďakujeme vám :)

A ešte na záver vyberám jednu z reakcii maminiek po masáži, od Janky, ktorej synček prešiel onkologickou liečbou a transplantáaciou kostnej drene, ktorá hovorí za všetko..

..Ja tiez dakujem za moznost, Ivke za ,,opravu,, aj relax.. Moj syn povedal, ze tiez by chcel, pretoze mal moznost vdaka zablokovanemu krku a pleciam dostavat masaze a videl rozdiel akej bolesti sa zbavil.

Je to ina masaz ako klasicka rehabilitacna,naozaj prebudi zablokovane energie a opravi stuhnute miesta.

Je strasne prijemne ak mozes vypnut a chvilku sa stara niekto o teba, Zuzka urobi a pod nos donesie kavicku ,to hned chuti inak ako ked si sam robis. Lahnes si a Ivka sa postara o bolavy chrbat,sestricky ochotne zatial zaskocia v boxe. Na tomto mieste clovek obzvlast citlivo vnima ochotu a pomocnu ruku..