MÁŠ TO V SEBE

Keď vidíme dieťa v ohrození, bez pomoci, niečo sa v nás naštartuje. Automaticky reagujeme na detský plač alebo pohľad na dieťa, ktoré spadlo, ublížilo si, všimneme si ho, bežíme mu na pomoc, odkladáme všetko, čo máme v rukách. Nepremýšľame nad tým, riadime sa až fyzickými pocitmi, nejakou vnútornou pohnútkou. Máme to v sebe!

4500 opustených detí chce vyrastať v rodine
Chýba ešte 3 890,73 €

4500 opustených detí chce vyrastať v rodine

Návrat

Hľadáme pre opustené deti rodičov, ktorí im vytvoria bezpečný domov a ponúknu sami seba. Tieto deti ale často prežili traumatickú udalosť a my im aj ich novým rodičom s vašou pomocou ponúkame možnosť rôznych terapií, ktoré im pomôžu preliečiť "boľačky" na duši.

Malé bábätká sú veľmi zraniteľné a životne závislé na tom, že sa o ne niekto postará. Ak ostanú samé, ide im o život. Ale deti sú veľmi zraniteľné a závislé od pomoci iných dosť dlhý čas. Ak dieťa ostane samo, je veľa situácií, v ktorých si nevie pomôcť, nerozumie im, nevie vyhodnotiť nebezpečenstvo a samo môže reagovať tak, že ublíži sebe alebo iným. Preto je dobré, že prirodzene až pudovo cítime nutkanie pomôcť aj dieťaťu, ktoré nie je „naše“, ktoré ani nepoznáme.

Tento vnútorný hlas počuje do nejakej miery každý z nás, je len na nás, či len počujeme alebo aj poslúchneme. Ak áno, tvoríme „dobrú krajinu“ pre tých, ktorí potrebujú pomoc, niektorí možno len malé poštuchnutie správnym smerom.

V Návrate sa venujeme hlavne deťom - opusteným deťom, deťom, ktoré sú nejakým spôsobom ohrozené, mladým dospelým, ktorí niečo dôležité dobiehajú. Môžeme to robiť vďaka všetkým, ktorí začuli nejaký vnútorný hlas a podporujú našu prácu s nimi.

Dnes ale máme pre vás inú výzvu. Počúvajte svoj vnútorný hlas, keď vám šepká, že nejaké dieťa potrebuje vašu pomoc. Či už je to vaše vlastné dieťa, dieťa od susedov alebo dieťa, ktoré ste stretli iba „náhodou“. Nie je to ťažké, MÁTE TO V SEBE!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čo by ste urobili, keby ste si všimli, že na chodníku stojí kočík a ozýva sa z neho plač malého bábätka? Ako reagovali ľudia v uliciach Žiliny, ktorých sme začiatkom septembra pozorovali v rámci malého sociálneho experimentu si môžete pozrieť vo videu.