Marek Roháček založil a vedie združenie Návrat od roku 1993. Venuje sa rodinným formám starostlivosti o opustené deti, sanácii rodín v kríze, systémovým zmenám sociálnoprávnej ochrane detí, supervízii, manažovaniu organizácie, personálnemu rozvoju odborných pracovníkov, 8 rokov externe učil na Katedre sociálnej práce na PdF UK v Bratislave, robil poradcu ministerke práce, sociálnych vecí a rodiny Ivete Radičovej, publikuje, prednáša, tvorí námety a realizuje komunikačné projekty a dokumentárne filmy.

Aká je vaša predstava dokonalého šťastia?

4500 opustených detí chce vyrastať v rodine
Chýba ešte 3 890,73 €

4500 opustených detí chce vyrastať v rodine

Návrat

Hľadáme pre opustené deti rodičov, ktorí im vytvoria bezpečný domov a ponúknu sami seba. Tieto deti ale často prežili traumatickú udalosť a my im aj ich novým rodičom s vašou pomocou ponúkame možnosť rôznych terapií, ktoré im pomôžu preliečiť "boľačky" na duši.

Dokonalé šťastie neočakávam na tomto svete, ale snažiť sa o vnútornú spokojnosť a udržiavanie nádeje v každej situácii považujem za zmysluplné.

Čoho sa najviac bojíte?

Ľudí, ktorí sa boja.

Čím ste chceli byť ako dieťa?

Hudobníkom a lyžiarom.

Kto je pre vás hrdina?

Ten, kto má víziu, ktorá ho presahuje a pri tom počúva iných.

Aká je podľa vás najviac preceňovaná vlastnosť?

Autentickosť na úkor zodpovednosti.

Čo je to najcennejšie, čo máte?

Sloboda, vzťahy a zažité veci, ktoré sa nedajú kúpiť.

Čo vám dáva každé ráno chuť vstať z postele a ísť do práce, do života?

Možnosť spolupracovať s ľuďmi, ktorí majú víziu a ja môžem byť toho súčasťou.

VIANOČNÝ BONUS: Čo by ste vložili do troch orieškov, aby bol náš svet a život krajším?

Humor, nádej a vnútornú slobodu.

Dajme bezpečný domov opusteným deťom!

Ak podporíte náš projekt, podporíte obyčajnú vec. Ide "len" o vzťah. Vzťah dieťaťa s rodičom. Tu ale prichádza komplikácia: deti, ktoré sú našou cieľovou skupinou, sú neobyčajné. Väčšina z nich, či sú adoptované, v pestúnskej starostlivosti alebo z rodiny v krízovej situácii, má vždy so sebou svoj batôžtek. Sú v ňom obavy, strachy, ublíženia, bolesti, traumy. Tieto deti sú preto často iné. Rodičia, ktorí sa o nich starajú, potrebujú kľúč k ich svetu, k vzájomnému vzťahu. Poradenské a terapeutické programy Návratu sú takým kľúčom. Prispejte 10 eurami mesačne a vďaka vám jedno dieťa prejde terapiou, ktorá mu pomôže prekonať vnútorné bolesti a jeho rodičom mu lepšie porozumieť. Ďakujeme!