Keď sa Maťko narodil, celý život sa im tak trochu obrátil hore nohami. Maťko je totiž nepočujúci. Nasledovalo intenzívne vyhľadávanie informácii a učenie sa, ako komunikovať iným spôsobom. Ľubka a Fero si to nenechali pre seba - rozhodli sa všetky svoje skúsenosti posúvať ďalej cez NepočujúceDieťa.sk.

Organizácia NepočujúceDieťa.sk vznikla vďaka Ľubke a Ferovi a ich neskutočnej vytrvalosti. Pomáha rodičom, ktorým sa narodilo nepočujúce dieťa, zorientovať sa v spleti informácii a nájsť si novú cestu ako komunikovať s ich potomkom. Ročne sa na Slovensku narodí až 200 detí s poruchou sluchu. Drvivá väčšina práve počujúcim rodičom. Práve rodičia potrebujú vedieť, čo robiť čím skôr. Ak sa do 3 rokov totiž správne nastavia načúvatká a správna komunikácia, aj tieto deti budú vedieť rozprávať, čítať a dokonca aj počuť.

Vďaka internetu (a ich super webu) už pomohli a poradili mnohým rodičom. 200 z nich dokonca aj osobne poznajú a stretávajú sa s nimi :)

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom
Chýba ešte 10 000 €

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby s nimi vedeli komunikovať a pomôcť im včas.

" Keď raz nepočujú, nikdy nebudú počuť - to nie je pravda. Dnes vieme, že ak týmto drobcom pomôžeme v ranom veku, môžu sa naučiť počuť, rozprávať a rozumieť podobne ako ich počujúci rovesníci ," hovorí Ľubka.

NepočujúceDieťa.sk vzniklo jednoducho preto, že to bolo potrebné. Pre rodičov aj pre deti. Vďaka vám, darcom, môžu robiť svoju prácu ešte lepšie a prijímať nové výzvy ako napríklad Sprievodca pre rodičov detí s poruchou sluchu. Darovali ste už viac ako 45 000 eur. Je to fantastické! Pokračujte :)

30 otázok pre Ľubku a Maťka

Hlavná hrdinka: Ľubka Majtánová

Superschopnosť: počúvať inými zmyslami

Toto video je plné zaujímavostí o posunkovom jazyku aj svete nepočujúcich :) Stretli sme sa aj s kurzistami, ktorý sa učia komunikovať rukami a najmä s našou hrdinkou Ľubkou a jej perfektným synom Maťkom :)Podporím