Milí priatelia, oslavujeme dnes spoločné narodeniny. Za posledné roky sme ich nejako špeciálne neoslavovali. Poznáte to, keď je vždy niečo dôležitejšie. Tento rok by sme ich však radi oslávili spolu s vami. Ak nám chcete urobiť radosť, podporte dobrú vec, ktorá sa nás osobne týka. Najšťastnejší budeme, ak nám prispejete na nášho Sprievodcu pre rodičov nepočujúcich detí a spoločne tak pomôžeme rodinám nepočujúcich detí na Slovensku.

Ako nás dnes môžete potešiť? Rozdarujte sa :)

Stačí kliknúť na Sprievodcu pre rodičov nepočujúcich detí a rozdarovať sa.

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom
Chýba ešte 6 479,77 €

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby s nimi vedeli komunikovať a pomôcť im včas.

Mnohí rodičia nám píšu, že bez rád, ktoré sme im poskytli v Rodičovskej poradni OZ Nepočujúce dieťa, by svoje začiatky tak dobre nezvládli. Hoci nás to teší, uvedomujeme si, že poskytovať takéto poradenstvo po nociach a neraz nad rámec svojich síl nie je udržateľné riešenie. Rodičia, ktorí sa na nás obracajú, akútne potrebujú praktickú publikáciu, ktorá by im v jednoduchej a zrozumiteľnej forme podala práve tie informácie, ktoré vo svojej situácii potrebujú. Budeme na nej pracovať s lekármi, špecialistami ORL, špeciálnymi a mobilnými pedagogičkami a ďalšími, ale predovšetkým s rodičmi detí s poruchou sluchu.

Rodičia, ktorým pomáhame, nemajú s poruchou sluchu skúsenosti a väčšinou im nedokáže poradiť ani nikto z ich okolia. Majú obrovskú motiváciu pomôcť svojmu dieťaťu, no zároveň prepadajú beznádeji, keď si uvedomia, že nevedia, čo majú robiť. Vďaka Sprievodcovi by sa za jeden večer dokázali zorientovať v novej téme a hneď ďalšie ráno by dokázali robiť správne kroky a rozhodnutia pre svoje dieťa.

Z celého srdca vám ďakujeme.

A sľubujeme, že už tento víkend si naše narodeniny spoločne pripomenieme v tichu pozorovaním hviezd cez teleskop aj s naším malým Maťkom. Presne tak, ako sme si to spolu vysnívali a v určitý moment tento sen stratili. Naším darom bude, že budeme môcť v tej tme stáť, rozprávať sa, počuť sa a rozumieť si.

Ľubka a Fero