V našom novom vzdelávacom centre sme deti z našich rodín v náročných životných situáciách učili pripravovať lacné, zdravé a chutné jedlá. Vlastná zmrzlina, domáci chlebík aj tekvicová polievka pomôže deťom žiť zdravšie a zároveň získať nové zručnosti a schopnosti.

Okrem realizácie kuchárskych aktivít vo vzdelávacom centre...

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 519,07 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

...sme s rodinami boli na zberoch broskýň na farme pri Prievidzi, malín na farme pri Žiline, jahôd na farme pri Liptovskom Mikuláši a čučoriedok na farme pri oravskej obci Bobrov.

Obrané ovocie si každá rodina spracovala na džemy a kompóty.

Rodiny, ktoré bývajú v rodinných domoch, dostali od nás kvalitný skleník od slovenského výrobcu. Vypestovanú zeleninu môžu rodiny spracúvať na vlastné účely alebo predať v rámci predaja z dvora. Rodiny sa v skleníkoch pustili do pestovania uhoriek, paradajok a paprík.

Naše aktivity s varením sme spoločne prezentovali na Cviklovom festivale, ktorý sa uskutočnil 12.augusta 2018 na námestí v Tvrdošíne.

Návštevníci mohli ochutnať cviklové koláče, boršč, smoothie, ale aj kúpiť si výrobky od miestnych firiem, deti sa mohli zabaviť na tvorivých a zábavných aktivitách. Festival bol spojený s netradičnou tombolou. Navštívilo ho viac ako 400 návštevníkov.

Naše plány na jeseň 2018:

  • Pokračovanie kurzu zavárania pre deti z rodín v náročných životných situáciách
  • Praktická pomoc rodinám v núdzi
  • Spoločné čítanie kníh s deťmi, darovanie kníh rodinám
  • Pravidelné stretnutia a výlety s deťmi
  • Zber tekvíc a kurz varenia pre maminy z rodín

Ďakujeme za Vašu podporu.