Máme za sebou 3 letné tábory, jeden pre deti s kardiologickým ochorením, ktorý sme mohli zrealizovať najmä vďaka Vašej podpore a 2% z daní a dva letné tábory pre deti s onkologickým ochorením, ktorý finančne podporila Liga proti rakovine z výnosu zbierky Deň narcisov 2016.

Tábory privítali tento rok veľa nových detí, ale aj veľký počet nových vedúcich, dobrovoľníkov, pre ktorých bol náš tábor prvým.
Postupne sme sa zoznámili na stretnutiach, tvorili program, spolu sa tešili a potom sa to začalo...

Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti
Chýba ešte 3 194 €

Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti

Klub detskej nádeje

Pomôžte svojím darom 70 malým pacientom s kardiologickým ochorením. Vďaka vám zažijú atmosféru na letnom tábore a iné pekné zážitky.

Keď vyjdú deti z autobusu, začnú si vybaľovať kufre a vy kráčate po chodbe a počujete z izieb švitoriť nesmelé hlasy, poviete si; a je to tu. To, čomu sme venovali dlhé dni a kopu snahy, sa stáva prítomným. Nemáte však čas na mnoho takýchto úvah, lebo o pár sekúnd sa za vami rozbehne dieťa...


Anežka o príležitosti

Na začiatku leta som začala premýšľať, čo idem celé dva mesiace robiť. Už ani neviem ako, ocitla som sa na tábore KDN. Počas programu som veľakrát zabudla na to, že som vedúca a užívala som si spolu s deťmi,

Myslím, že najlepšie spomienky mám na posledný večer, keď sme sedeli v kruhu a každý povedal, za čo je vďačný. A potom koncert šikovných chlapcov a dievčat, ktorí veselo hrali a spievali. A my všetci s nimi. Hoci som bola unavená, nevyspatá a do tretej rána som sedela v chladnom lese, pretože deti zbožňujú nočnú hru, predsa som si užívala každú chvíľu.

Peter o najkrajších zážitkoch

,,Pre mňa osobne to bola veľká skúsenosť a z tábora som si odniesol veľa nezabudnuteľných okamihov, skvelých zážitkov a veselých príhod. Deti boli veľmi živé, hravé, úprimné a niekedy sa vedeli potešiť aj z maličkostí. Vedeli pobaviť ale aj prekvapiť. Najväčšiu radosť som mal z toho, keď po dlhom a únavnom dni prišli deti za nami, a venovali nám objatie. V tom okamihu som mal skvelý pocit zadosťučinenia. Dobrá nálada panovala aj v kolektíve animátorov a tú sme sa snažili prenášať aj na deti. Ak dostanem tú možnosť, tak s veľkou radosťou by som si to o rok znovu zopakoval. “

Lucka o dobrovoľníctve

Minulého roku som si spisovala zoznam, čo všetko chcem v nasledujúcom dosiahnuť. Viete, ostatní to robia ako predsavzatia do nového roka, ja v júni. Jedným z položiek bolo „dobrovoľníctvo“. Nemám pevnú vôľu a tak po prvom neúspechu som na zoznam zabudla. Avšak, predsa len sa mi dostať sa medzi dobrovoľníkov podarilo.


Ďakujeme za Vašu podporu, sme radi, že Vás máme :)