V nedeľu 7. augusta popoludní sme organizovali na Trojičnom námestí v Tvrdošíne festival, ktorému dominovala zelenina.

Návštevníci - starší, mladší i rodiny s deťmi si mohli predovšetkým kúpiť čerstvú zeleninu od oravských pestovateľov, taktiež ochutnať rôzne jedlá z nej (zeleninové hamburgery, placky), napiť sa zeleninových smoothie nápojov a vyskúšať viaceré zeleninové koláče.

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 235,81 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

Ponuku aktivít dopĺňalo zdravé pečivo zo špaldovej a ražnej múky, ručne tkané koberce a predvádzanie ručného spracovania ľanu v podaní žien z Vikartoviec.

Menšie deti sa mohli vyšantiť na skákajúcej šmýkľavke, prípadne si kreslili, vystrihovali a boli tiež pre ne pripravené rôzne súťaže.