Koncom mája sme začali s realizáciou stretnutí v rámci letnej školy varenia. Matky s deťmi z rodín v náročných životných situáciách sa na stretnutiach učia spoznávať bylinky a pripravovať jednoduché a zdravé jedlá.

V sobotu 30. mája si matky s deťmi najskôr nazbierali na lúke bylinkové listy, z ktorých po vysušení sa dá pripraviť chutný čaj.

Popoludní si pripravili a pochutili na zdravom hot-dogu, ktorý bol obohatený o chutnú zeleninu ako je kapusta, pór, hrášok, mrkva. Na občerstvenie si pripravili mrkvovo - pomarančový džús.

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 235,81 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

V stredu 3. júna spoznávali kostihoj a jeho liečivé účinky, ktorého korene si aj sami nakopali a pripravili z nich tinktúru. Popoludní si deti pripravili puding. Podvečer si ešte boli na lúke nazbierať listy alchemilky na čaj.