Nakuknite kukátkom. Alebo ešte lepšie, otvorte dvere a postavte sa zoči-voči.

Milí priatelia,

za posledný rok sme sa veľmi neozývali. Prepáčte.

Cesta (k) samostatnosti
Chýba ešte 564,64 €

Cesta (k) samostatnosti

Stopy snov

Z krúžku do práce. Od starostlivosti k podpore. Od strachu k tolerancii. Vytvárame priestor pre dospelých ľudí s mentálnym znevýhodnením, aby mali rovnaké príležitosti ako ostatní - vytvoriť si domov, uplatniť sa v práci a budovať si vzťahy.

Intenzívne sme však pracovali a dávali dokopy nový koncept Stôp snov. Možno ste si aj všimli, že náš pôvodný projekt - "Lákajú ich svetlá reflektorov" - má nový názov aj obsah - Cesta (k) samostatnosti.

Pribudli nám výstavy a vzdelávanie ako prvky na ceste k samostatnosti pre ľudí s mentálnym znevýhodnením.

Na divadlo sme vôbec nezanevreli. A preto vám teraz predstavujeme "Kukátkom"! - divadelnú inscenácia o tom, čo nám bráni žiť. Kedy sa z bezpečia stáva väzenie? V akých "bezpečiach" žijeme? Čo robíme zo strachu, aby sa nič nestalo?

Súčasne s inscenáciou pripravujeme aj komiks. Čiernobiele kresby o mame a susedovi. Bezpečí a nebezpečí. Ten istý príbeh. Tá istá potreba bezpečia a istoty. Tá istá snaha prekonať hranice a pozrieť si všetko, čo je možné. A to úplne zblízka. Nie len kukátkom vo dverách, ale zoči-voči tomu, čo tam je. Nech už tam čaká čokoľvek.Ak by ste chceli o našej práci vedieť viac, zastavte sa pri nás na Dobrom trhu, 16.12. na námestí SNP v Bratislave. Tešíme sa na vás!

Ďakujeme, že nám pomáhate. Vaše dary pre nás znamenajú veľa.