Pre rodičov detí s poruchou sluchu pripravujeme spolu s odborníčkami a odborníkmi sériu workshopov o rozvoji komunikácie a reči. Vypukne to 14. septembra.

Komunikácia nie je len reč. Aj keď k nej chceme smerovať.

Čo môže robiť rodič po zistení diagnózy porucha sluchu u svojho dieťaťa?

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom
Chýba ešte 6 479,77 €

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby s nimi vedeli komunikovať a pomôcť im včas.

Ako neprejsť z režimu ON - hovorím na teba, do režimu OFF - "veď ma aj tak nepočuješ" a budeme komunikovať až keď dostaneš načúvatká a budeš ma počuť?

V detskej izbe sedí stále to isté dieťa. Preňho sa vlastne nič nezmenilo. Toto dieťa si potrebuje hlavne rozumieť so svojimi najbližšími. Chce sa hrať a spoznávať svet - musí to robiť, aby sa rozvíjalo. Úlohou rodičov je podporovať schopnosť svojho dieťaťa komunikovať. Robia to všetci rodičia, len tých "uškových" to bude stáť viac námahy a dôvtipu. Aby sa raz mohlo čo najviac začleniť. No hlavne, aby mu teraz hneď bolo s rodičmi dobre a bezpečne.

Rodič na ceste za počutím svojho dieťaťa a na ceste ku vzájomnej komunikácii nevyhnutne potrebuje odborníkov. Zároveň je kľúčové vedieť, ako môže podporiť dieťa aj doma.
Nadviazať na to, čo dieťa baví. Získať istotu.

Keď ešte k tomu rodič rozumie, prečo ten odborník robí práve toto a práve v takomto množstve, spoločné úsilie má omnoho väčšiu šancu na úspech.

Veríme, že týmito workshopmi pomôžeme rodičom skrátiť tápanie práve v tých rozhodujúcich obdobiach vývinu dieťatka.


Preto ak máte dieťa s poruchou sluchu alebo máte takýchto rodičov vo svojom okolí, dajte im vedieť o sérii workshopov Hravo k reči

Tešíme sa všetkých rodičov a na to, ako si doma budú viac rozumieť s deťmi <3


Ďakujeme - táto podpora rodičov je možná vďaka vašim darom <3


Za podporu workshopov ďakujeme Nadačnému fondu Telekom pri Nadácii Pontis