Podporili sme 6 rodín aj Zariadenie núdzového bývania pre matky s deťmi. Aj keď na Orave nás už privítal prvý sneh a mráz, oravské rodiny v náročných životných situáciách sa nevzdávajú a zakladajú si chovy hospodárskych zvierat a malé sady drobného ovocia.

Občianske združenie Misia mladých pomáha oravským rodinám, ktoré sa nie vlastnou vinou ocitli v náročnej životnej situácii. Mladé matky - vdovy ale aj rodiny, kde život zasiahla vážna choroba či postihnutie.

Štyrom z nich sme minulý týždeň doviezli 30 nosníc a 10 brojlerov. Ďalšie dve získali ovocné stromčeky a kríky drobného ovocia. Kríčky smerovali aj do Zariadenia núdzového bývania pre matky s deťmi v Rabči. Zameriavame sa aj na netradičné drobné ovocie, ako je drieň, arónia, muchovník či zemolez. Tieto majú plody s výbornými nutričnými hodnotami a rodiny tak môžu získať kvalitné ovocie pre svoje deti v bio kvalite.

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 186,63 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

Ďakujeme za Vašu podporu. S ňou môžeme podporiť ďalšie rodiny v ich úsilí byť sebestačnejšími.