Vďaka podpore vás, našich darcov, sme minulý týždeň darovali ďalšie hospodárske zvieratká oravským rodinám v náročných životných situáciách.

Kozy Marienka a Adelka putovali do rodiny osamelej matky s dvoma deťmi, ktorá sa ocitla v náročnej životnej situácii. Naši usmiati dobrovoľníci Martin a Tono doviezli kozičky neskoro v noci na opustené oravské lazy vo výške takmer 950 m.n.

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 281,63 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

Prasiatko Ňuf sa teší zo svojich nových majiteľov, Darinky a Petra, usilovných rodičov 8 detí z malej oravskej dedinky.

Aj ďalšie prasiatko Puf si okukávalo svoju novú maštaľku u rodiny Anny a Jozefa, ktorí sa napriek závažnému ochoreniu otca rodiny veľmi snažia a príkladne starajú o svoje tri detičky.

Do rodiny Ivetky putovali sliepočky, ktoré budú rodine prinášať úžitok v podobe zdravých a chutných vajíčok.

Ďakujeme za Vašu podporu a pomoc.