Môže mať rôzne podoby - od fyzického násilia cez psychické týranie, zanedbávanie až po sexuálne zneužívanie. Násilie však nemusí byť na deťoch páchané iba zo strany dospelého. Ubližovať môže aj dieťa inému dieťaťu. Práve o problematike násilia medzi deťmi hovorí naša nová kampaň Kozmove dobrodružstvá.

S pomocou kamaráta Kozma chceme deťom priblížiť násilie prostredníctvom konkrétnych situácií a naučiť ich tak rozlišovať dobré a zlé správanie. Zlé správanie sa však neobjavuje ako kométa. Učme deti ako sa správať už odmalička, aby z nich vyrástli dobrí pozemšťania. Zlé správanie nemá vo vesmíre miesto.

Naordinujme hru deťom bez lásky
Chýba ešte 3 927,19 €

Naordinujme hru deťom bez lásky

Centrum Slniečko

Deti, ktoré sa stali svedkami násilia, alebo boli obeťou, často nedokážu svoje zážitky komunikovať. Cez kreslenie, stavebnice, či rôzne hry a terapie prerozprávajú svoj príbeh, aby im dospelí rozumeli. Pomôžte Centru Slniečko liečiť detské duše.

Kozmo je kozmonaut z planéty Zem. Keď práve nevylepšuje svoj kozmoplán, objavuje ďalšie planéty, kde vždy nájde niečo nové a zaujímavé. Vždy pred cestou načerpá pozitívnu slniečkovú energiu a zohreje sa príjemným slniečkovým teplom. Vďaka tomu zvládne aj stretnutia so zlými mimozemšťanmi, ktorí bijú slabších, alebo sa posmievajú druhým. Presne tak - Kozmo občas objaví aj zlé správanie, a to nemá rád. Našťastie ho vždy rozpozná a vie, ako sa správa dobrý pozemšťan. A môže to naučiť aj deti.

CHCETE VEDIEŤ VIAC? Sledujte Kozmovu výpravu na: WWW.KOZMOVE-DOBRODRUZSTVA.SK

Viac o našej práci sa dozviete na www.centrumslniecko.sk