Už túto nedeľu môžete spojiť príjemné s užitočným v Depaule.

Pozývame Vás na koncert v nocľahárni

Opäť sa blíži koncert Doma Dobre. O výbornú atmosféru sa postarajú skvelí hudobní hostia: Moyzesovo Kvarteto, Sendreiovci & Kokavakere Lavutara a Para. V spolupráci s Nota Bene uvedieme knihu Daniela Pastrirčáka Starec a dieťa a Fero Guldan na mieste namaľuje obraz, ktorý si domov odnesie jeden z návštevníkov koncertu. V nedeľu 10. decembra budú v nízkoprahovej nocľahárni sv. Vincenta de Paul aj besedy na témy súvisiace s bezdomovectvom. Vstup na koncert je podobne ako po minulé roky bezplatný. Dobrovoľným príspevkom ale môžete pomôcť ľuďom bez domova.

Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova
Chýba ešte 8 489,32 €

Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova

Depaul Slovensko

Ľudia, ktorí skončia na ulici, sú odkázaní sami na seba. Nie je to len samota, opustenosť a nepohoda, ktorá ich trápi. Mnohí sú chorí, imobilní, bezvládni… a počasie, ktoré my prežívame ako nepohodu, pre nich znamená ohrozenie života.

Para pred týždňom oslávila 22 rokov od prvého koncertu. Túto jeseň ich povesť top koncertnej kapely potvrdilo spoločné turné so Slobodnou Európou. Zohratá partia muzikantov dostala nový „drive" s príchodom špičkového gitaristu Jozefa Rezníka. Ďalším elementom dokonale zapadajúcim do skladačky je virtuózna hra na akordeóne v podaní Tibora Kokényho z kapely Kokavakere Lavutara.

Súčasťou programu bude aj uvedenie knihy rozprávok kazateľa a spisovateľa Daniela Pastirčáka Starec a dieťa s ilustráciami Daniely Olejníkovej. Vďaka občianskemu združeniu Proti Prúdu si ju môžete v týchto dňoch kúpiť aj od predajcov časopisu Nota Bene. Do nocľahárne sa dostanete spojmi 61 a 96, pričom od zastávky Fatruny si môžete prejsť cestu, ktorú si každý večer a ráno prejdú klienti nocľahárne. V uliciach Bratislavy sa pohybuje okolo 4 000 ľudí bez domova. Služby nízkoprahovej nocľahárne využíva každoročne viac ako 1 000 ľudí. Pracovníci organizácie Depaul Slovensko sa starajú o to, aby ľuďom bez domova poskytli teplo, stravu a základné služby bez ohľadu na to, v akom stave prídu. Okrem iného tu dostanú hygienické potreby a v prípadne záujmu i sociálne poradenstvo a pomoc pri hľadaní práce.

Ako môžete pomôcť?

Vstup na koncert je bezplatný, počas koncertu môžete venovať dobrovoľný príspevok, vďaka ktorému pracovníci Depaul Slovensko zabezpečia ľuďom bez domova nocľah alebo jedlo

Poslaním prázdnej SMS na číslo 827 podporíte prácu s ľuďmi bez domova sumou 3 €

Prispieť môžete aj neobmedzene cez www.depaulslovensko.org.

Príspevkom v Depaul stánku.

Tešíme sa na vás.

Program koncertu Doma dobre (10.12.2017)

  • 14.00 – 14.45 Moyzesovo Kvarteto
  • 15.15 – 15.45 Kokavake Lavutara (Sendreiovci)
  • 15.45 – 17.00 Para
  • maľuje: Fero Guldan
  • uvedenie knihy Daniela Pastirčáka Starec a dieťa (v spolupráci s Nota Bene)

Doprava

Autom

Ako sa k nám dostanete...

Link na mapu: https://goo.gl/2H9XBW

súradnice GPS: 48.177219, 17.188832

MHD:

Autobusy 61 a 96 (zastávka Fartuny), potom peši do nocľahárne, je to asi 1 km

Viac informácií na:

www.depaulslovensko.org


PS 1: Budeme radi, ak na koncert zavoláte aj Vašich známych. Event na Facebooku nájdete tu.

PS 2: Avšak predtým, ako sa to celé uskutočni, potrebovali by sme Vašu pomoc. Ak by ste mali chuť a vôľu pomôcť nám ako dobrovoľník/čka, prihlásiť sa môžete tu: prihlasovací formulár