Výnimočný koncert pripravuje v sobotu 13. decembra Agentúra Pohoda v spolupráci s Nadáciou Pontis a ďalšími neziskovkami. V rámci Mesiaca bez domova, v nízkoprahovej nocľahárni sv. Vincenta de Paul (pri bratislavskom letisku) vystúpia Korben Dallas Symphony, skvelá izraelská kapela Lola Marsh a Puding pani Elvisovej. Počas koncertov vznikne originálna výtvarná večera, ktorú sa chystá variť šéfkuchár Erik Binder. Bude aj rap v podaní Franta Project, výstavy fotografií, film a tiež zaujímavé diskusie.

Koncert Doma dobre, 13. decembra (sobota) od 13.00 do 17.30 hod.

Mesiaca bez domova uzavrie koncert Doma dobre, ktorý organizuje Agentúra Pohoda v spolupráci s Nadáciou Pontis a zapojenými neziskovkami v nízkoprahovej nocľahárni sv. Vincenta de Paul. V predvianočnom období sa koná veľa benefičných koncertov, tento však chceme urobiť ako niečo výnimočné. Koncert sa uskutoční priamo tam, kde ľudia bez domova trávia čas a kde majú šancu prespať. Nízkoprahová nocľaháreň nie je príliš vľúdna, pôsobí chladne, ale zachraňuje životy. Aj preto veríme, že návšteva nocľahárne môže mnohým otvoriť oči. Je to príklad toho, aký prístup k službám majú ľudia bez domova, ak sa chcú opäť postaviť na vlastné nohy.

Ľudia bez domova

Ľudia bez domova

Každý má právo dôstojne žiť a nikto nemá byť odsúvaný na okraj spoločnosti. Každý, kto stratí domov, by mal mať prístup k službám, ktoré mu pomôžu postaviť sa opäť na vlastné nohy.

Vyzbierali sme
0
zatiaľ na
0 projektov

Koncerty

14.00 hod. Korben Dallas Symphony

15.15 hod. Lola Marsh (Izrael)

16.25 hod. Divadlo bez domova: Franta Project

16.30 hod. Puding pani Elvisovej

Sprievodné aktivity:

13.00 hod. Výtvarná večera: varí šéfkuchár Erik Binder / Život na okraji: výstava fotografií a dokumentárny film Lukáša Maceka

14.45 hod. Príbeh nocľahárne / Moderuje: Juraj Kušnierik / Hostia: Marian Gliganič (manažér nocľahárne sv. Vincenta de Paul), Juraj Barát (riaditeľ Depaul Slovensko) a Miroslav (bývalý klient)

16.00 hod. Mesiac bez domova – a čo ďalej? / Zástupcovia OZ Vagus, Depaul Slovensko, Proti prúdu, Divadla bez domova a Nadačného fondu Slovenských elektrární v Nadácii Pontis

Počas koncertov si môžete pozrieť aj výstavu fotografií študentov pod vedením Borisa Németha

Doprava:

 • Kyvadlová doprava
  – zastávka MHD Nám 1. mája (STU): o 12.30 h, 13.30 h, 14.30 h
  – z nocľahárne o 16.15 h, 17.45 h, 18.30 h
 • Autom – parkovanie na štrkovom parkovisku pred viaduktom (do 500 metrov od nocľahárne).
 • MHD – autobusy 61 a 96 (vystúpiť na zastávke Fatruny), peši je to do nocľahárne približne 1,5 km.

Adresa:

 • GPS súradnice: N 48.17683953478788 , E 17.18913495540619
 • Nocľaháreň sv. Vincenta de Paul, Ivanská cesta 32, 821 01 Bratislava

Vďaka podpore Nadačného fondu Slovenských elektrární v Nadácii Pontis je vstup na koncert bezplatný. Každý návštevník môže venovať dobrovoľný príspevok na pomoc ľuďom bez domova.

 • V priestoroch koncertu budú pokladničky Dobrej krajiny a celý výnos zo zbierky sa použije na činnosť nízkoprahovej nocľahárne sv. Vincenta de Paul, prevádzku denného integračného centra Vagus, oddlžovanie predajcov časopisu Nota bene a hercov z Divadla bez domova.
 • Darovať môžete aj cez www.DobraKrajina.sk alebo poslať SMS v hodnote 5 eur na číslo 834 (rovnaké u všetkých mobilných operátorov).

Mediálnym partnerom koncertu Doma dobre je Radio_FM.